Комплекс вправ ЛФК при сколіозі

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 21.09.2021

Найбільш типовою формою сколіозу є підлітковий ідіопатичний сколіоз. Називають його так, тому що в більшості випадків причину появи встановити не вдалося. Ця форма сколіозу розвивається, коли людина ще росте, і вражає 2-3% населення. Детальніше про причини виникнення сколіозу можна прочитати, перейшовши за посиланням. Сколіоз змушує хребет згинатися вбік, викликаючи біль, слабкість і зміни в тому, як людина ходить і виглядає. Фізичні вправи при сколіозі, і розтяжки є життєво важливими компонентами консервативного лікування. У легких випадках вправи можна виконувати вдома самостійно, у прогресуючих краще довіритися фахівцям і запобігти у майбутньому застосування хірургічного лікування. Консервативний підхід до лікування і виправлення викривлень хребта може містити фізіотерапевтичні вправи при сколіозах або коригувальні вправи для запобігання подальшого відхилення хребта.
Комплекс вправ лфк при сколіозі повинен формуватися виходячи з розташування кривої сколіозу. Людям з поперековим сколіозом слід зосередитися на тренуванні нижній частині спини, а людям з грудним сколіозом - на плечах, грудо поперековий комплекс застосовують при формуванні S образного сколіозу. Пам'ятайте деякі вправи та вправи можуть погіршити симптоми сколіозу або підвищити ризик вторинних травм, тому краще порадитися з лікарем і виконувати конкретно рекомендовану для вас програму. 
У даній статті ми запропонуємо не великий комплекс загально рекомендованих вправ, який використовується як профілактика сколіотичних відхилень. 

Вправа 1 – Кобра.

Вихідне положення: лежачи на підлозі, прямі руки перед собою, дивитися вниз. На видиху підняти корпус, лікті через сторони відводимо назад, лопатки зводимо разом, дивимося вниз. Вихідне положення: зробити вдих-видих, продовжити виконувати вправу. 15-20 повторень. 

Вправа 2 – Кішка.

Вихідне положення: упор на коліна і долоні, під кутом 90 градусів. Руки прямі, спина рівна. На вдиху прогнути спину в поперековому відділі вниз, дивитися вперед, руки та ноги не рухаються. На видиху округлити спину, голову опустити вниз. 15-20 повторень. 

Вправа 3 – Баланс.

Вихідне положення: упор на коліна і долоні, під кутом 90 градусів, руки прямі, дивитися вниз. На видиху підняти пряму ліву руку і праву ногу, утримати в положенні 3-5 секунд, повернутися у вихідне положення. На видиху підняти праву руку і ліву ногу, утримати положення 3-5 секунд. 10-15 повторень.

Вправа 4 – Прес.

Вихідне положення лежачи на спині, ноги зігнуті в колінних суглобах, стопи на підлозі, руки прямі перед собою.Тримати голову рівно, на видиху зігнути тулуб відірвати лопатки від підлоги, руками тягнемося вгору.  Зайняти вихідне положення, зробити вдих-видих.  Повторити вправу 15-20 разів.

 Вправа 5 - Рибка.

 Початкове положення обличчям вниз на підлозі, руки прямі перед собою.  На видиху не відриваючи таз, підняти праву руку і ліву ногу, опустити в початкове положення.  Вдих-видих підняти ліву руку і праву ногу.  10-15 повторень.
 Картинки, представлені в статті, допоможуть вам в правильному виконанні вправ.

​​​​​​​

Питання та відповіді

я бы хотел узнать мне 16 лет я из Казахстана смогу ли я вылечить скалиоз он у меня внешне виден чутка если прям присмотреться или за сколько смогу вылечить

Добрый день, какое время потребуется для исправления осанки будет зависеть от того какая степень у Вас сколиоза и какая форма, что лежит в основе проблемы, причина. Так же нужно провести осмотр,  если потребуется сделать рентген позвоночника, посмотреть и промерить ноги (если фактор влияния),  определить степень искривления. Если  1-2 степень, то можно исправить, если 3-4 то там уже есть костные деформации, а их уже не возможно исправить- только сгладить за счëт прокачки мышц. Более детально, сможем оценить только увидев Вас. Приходите на консультацию . Мы работаем только в Киеве.  С уважением, Актив Центр.  

добрий вечер підкажіть будь ласка скільки потрібно часу для 1 ступі сколіозу?

Добрий день. На жаль, ми не можемо Вам відповісти на Ваше запитання віддалено. Необхідно бачити Вас і знати які проблеми у Вас із хребтом. 

Здравствуйте , подскажите возможно ли исправления градусов в скалиоза 1 степени у меня 9 градусов 8 лет

Добрий день, вам необхідно записатися на консультацію. Виправлення залежить від багатьох факторів, необхідно вас бачити. З повагою, Актив Центр.