Автор:
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Редактор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Оновлено: 24.01.2022

Вартість консультації ортопеда у м. Київ – 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Вартість консультації вертебролога у м. Київ – 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Вартість консультації невролога в м. Київ - 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Головні болі в ділянці потилиці, річ вкрай малоприємна, приносить велику кількість незручностей, обмеження функціональності. Причини болю в потилиці різноманітні, захворювання які можуть викликати таку біль, від хвороб шийного відділення хребта аж до невралгічних патологій.

Але біль завжди залишається сигналом організму про перебіг захворювання. Ви повинні пам'ятати, що тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити правильне лікування. Якщо безумовно це не окремий інцидент, викликаний в слідстві найбільш очевидних фактора: не комфортний стан при роботі або відпочинку, напруга, криза. стрес, вживання великої кількості кофеїну, деяких хімічних лікарських засобів. Різкий біль в потилиці або біль нижче потилиці ні в якому разі не може з'явитися без причини.

Симптоми, що супроводжують біль у потилиці: блювання, запаморочення, підвищене серцебиття, слабкість, порушення координації, потемніння в очах.

Захворювання та стани, які можуть бути причиною такого болю:

  • Деформації хребта: остеохондроз, спондильоз, вікові зміни хребців, сольові відкладення, запалення м'язів шийного відділу;
  • Посттравматичний синдром. Травми внаслідок падіння, удару;
  • Сидяча робота і важка розумова праця;
  • Гіпертонічний криза;
  • Запалення потиличного нерва;
  • Внутрішньочерепний тиск;
  • Поразка хребетної артерії;
  • Шийна мігрень;
  • Захворювання неврологічного системи.​​​​​​​

Деформації хребта: остеохондроз, спондильоз, вікові зміни хребців, сольові відкладення, відсутність фізичної активності: сидіння за комп'ютером, малорухомість.

- Відсутність фізичної активності: сидіння за комп'ютером, малорухливість, всі ці інші чинники можуть викликати порушення кровообігу і нормальної циркуляції цереброспінальної рідини по судинах, з часом перетворяться в щільні нарости. З'являється давить біль справа в потилиці або ліворуч, відчувається не тільки в потилиці, але і в шиї, скронях, з'являється шум у вухах, голова і шия втрачають рухливість. Можуть супроводжуватися нудотою, потемнінням в очах, порушенням координації.

Посттравматичний синдром. Травми внаслідок падіння, удару

- біль у багатьох випадках загострюється при атмосферних зміни тиску, зміни погоди.

- якщо болить в області потилиці в наслідок остеохондрозу, значить причиною послужило руйнування диском шийних хребців. Біль може проявлятися постійно - різкі головні болі в потилиці, у скронях.

Гіпертонічна криза

- пульсуючі болі в потилиці, розпираючий. Причиною служать вікові зміни, зайва вага, зловживання шкідливими звичками, часті стану стресу.

Запалення потиличного нерва

- болить потилиця знизу, біль посилюється при будь-яких рухах головою. Особливо інтенсивні прояви вранці, у вигляді раптових прострілів.

Внутрішньочерепний тиск

- болить вся голова, потилицю, відчуття тиску і розпирання (важкий потилицю). Супроводжується блювотою, посилення симптомів при яскравому світлі та сильному шумі.

Поразка хребетної артерії

- шляхом деформації хребта йде здавлювання хребетної артерії, в слідстві неминуче порушення постачання головного мозку кров'ю.

Шийна мігрень

- дисфункція вестибулярного апарату.

Діагностика і лікування головного болю в потилиці

Для того, щоб визначитися з лікуванням головного болю в потилиці необхідно в першу чергу відвідати лікаря і встановити причину. Виключити різкі рухи головою. стресовий стан, переохолодження. Провести діагностику шийного відділу хребта (МРТ, рентгенографію), якщо необхідно додаткові методи діагностики, обстеження судин, вимірювання тиску, дослідження очного дна. Лікарі які займаються даною проблемою: невролог, вертебролог, ортопед, нейрохірург, офтальмолог, лор.

Якщо болить потилиця голови успішно використовуються консервативні методи лікування. Але тільки після отримання всіх результатів аналізів і повного збору анамнезу, лікар складає індивідуальний план лікування. Лікування може входити: масаж, лікувальна гімнастика, голкорефлексотерапія, електрофорез, магнітотерапію, кінезотерапії, лікувальні блокади.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму