Ванюшкін Віктор Валерійович
Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Редактор:
Ортопед, вертебролог м. Київ
Оновлено: 11.08.2021

Біль як симптом

Будова людини унікальне, щодня наше тіло, піддається колосальним навантаженням. І немає нічого дивного, що з часом починає турбувати біль у спині. Не лякайтеся болю, вона допомагає людині вижити, сигналізуючи про неполадки в роботі «деталей механізму тіла». Сигнал до дії, просто зобов'яже вас приділити собі трохи більшої уваги, відвідати консультацію лікаря і застосувати відповідно лікування болю в спині без операції. Чим раніше, ви зверніться по кваліфіковану допомогу в Актив Центр, тим швидше ми зможемо вам допомогти позбутися від набридливої ​​болю і відновити своє здоров'я, у нас працюють найкращі фахівці в лікування болю в спині в Києві, Львові.

Будова і функції спини

Для більш повного розуміння через що можуть виникати больові відчуття і що необхідно зробити в лікування спини, варто трохи розібратися в будові хребта і зрозуміти причину, яка провокує ту саму біль. Не будемо завантажувати вас медичними термінами, постараємося якомога простіше розпізнати проблему появи болю в спині. Основне завдання хребетного стовпа, що складається з кісток, дисків, м'язів, підтримувати людське тіло у вертикальному положенні. Міжхребетні диски служать амортизаторами при русі людини, їх здатність пом'якшувати ударне навантаження при бігу, ходьбі дозволяє людині рухатися. М'язові групи спини та сполучні тканини виконують величезну роль в наших рухах, поворотах і практично всіх рухів, в тому числі та рук, ніг. Якщо одна з функцій порушується, дегенерує під вплив супутніх захворювань, зовнішніх чинників чи іншого впливу, нервова система дає той самий сигнал.

Причини і симптоми причин

Викривлення хребта, відхилення щодо своєї анатомічно правильної осі. Наприклад, найпоширеніше, що бере своє коріння ще в дитинстві людини таке захворювання як сколіоз. Якщо, почати лікування поки опорно-руховий апарат не повністю сформований і дитина ще зростає, то можна повністю позбутися від проявів болю в майбутньому. Дані зміни легко побачити візуально оглянувши людину, за точним діагнозом звертайтеся до фахівців.
Дистрофічні зміни в кістках і хрящах - остеохондроз, на тлі цих змін виникає випинання диска в хребетному каналі, без порушення цілісності фіброзного кільця, такий стан називають протрузія. При остеохондрозі існує ряд специфічних симптомів у вигляді хрускоту шиї при повороті головою, біль в шийному відділі, обмежений поворот шиї в сторону, біль в грудному відділі, в плечах, в потиличній області, м'язовий біль, головний біль. Такі симптоми набувають найчастіше характер тягнуть, ниючих, періодично виникають і згасаючих симптомів.
Міжхребцева грижа - при цій патології вже відбувається зміщення пульпозного ядра з розривом стінки фіброзного кільця. До болів можуть додаватися симптоми прострілів, що віддають в кінцівки, шляхом іннервації нервових закінчень або затискачів. Або втрати чутливості шляхом ущемлення спинного мозку або ураження нервових закінчень. Такий стан часто характеризується гострим болем і обмеженим рухами в одну зі сторін.
Сутулість, надмірне навантаження на м'язи та хребет, переохолодження, травми, м'язову напругу, пошкодження дисків, зміщення дисків відносного один одного, переломи, удари, різкі невдалі руху та інші провокуючі фактори.
Різні патології внутрішніх органів сечостатевої системи, дихальної, захворювань шлунково-кишкового тракту, серця та ін. Органів.
Невралгія поразка нервових закінчень, защемлення з іннервацією, запальні процеси сідничного нерва. Симптоми дуже наочні та по ньому в інтернеті ви знайдете багато інформації, але всі вони зводяться до болів в поперековому відділі, які віддають по одній з ніг вниз до стопи.
Це далеко не всі причини, за якими можуть виникати болі в спині. Щоб лікування захворювань спини було ефективним, треба провести правильну діагностику і визначити причину болю, отже, треба звернутися до лікаря, через те, що самостійно правильно визначити захворювання практично неможливо.


До чого може привести, якщо не лікувати


Багато при перших ознаках болю вдаються до самого, як здається правильного рішення - прийому медикаментів знеболюючого характеру. З одного боку, це правильно, але дана схема в лікування болю в спині у жінок і чоловіків може бути застосована тільки для купірування перших виникають симптомів в НЕ тривалий період. Якщо біль починає турбувати постійно, то рекомендуємо звернутися до лікаря не за повільно, що не калічити свій шлунок і інші органи лікарськими препаратами. Попри перелік вище, який ми надаємо за симптомами, людина не зможе поставити собі точний діагноз по ньому і призначити правильне лікування болю в спині у чоловіків або жінок.

Можливі ускладнення

Погіршення кровообіг, як наслідок оніміння кінцівок, обмеження рухливості, аж до повного паралічу.
Погіршення зору, слуху, головний біль, мігрені, зниження мозкової активності, втрата свідомості, недолік кисню, запаморочення.
Патології хребта можуть привести до порушення функціонування внутрішніх органів.
Патологій колінних і тазових суглобів і ін. Наслідки.
Як лікувати болю в спині

На піку совій популярності досі залишаються консервативні методи лікування​​​​​​​

В останні роки, область реабілітації хребта методами кинезитерапии та фізіотерапевтичними процедурами досягла видимі результати.
На останній план відходять хірургічні методи, які застосовують тільки у важких і запущених випадках розвитку захворювання. Вводяться на стадії, коли патологія прогресує, а решта методи не приносять результату.
Медикаментозне лікування, спрямоване в основному на зняття запальних процесів, за допомогою нестероїдних протизапальних засобів.
На зняття м'язових спазмів, спрямовані кошти міорелаксанти, хондропротектори, вітамінні комплекси та масажна терапія.
Так само ефективні процедури фізіотерапії ударно-хвильових хвиль і м'язова міостимуляція.

Лікування

Визначити правильно необхідні етапи, як і чим лікувати біль в спині допоможе лікар вертебролог. Звертайтеся до фахівців Актив Центру. Ми зможемо допомогти і правильно призначить лікування! Призначити первинні методи діагностики і зорієнтує по курсу проходження реабілітації. Чи не маловажним етапом, є і профілактичні методи: помірні і правильні фізичні навантаження, здоровий спосіб життя, правильне харчування, сон, прогулянки на свіжому повітрі, виключення або мінімізація вживання алкоголю і куріння і звичайно регулярне спостереження у лікаря і увагу своєму здоров'ю.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Клименко Марія Миколаївна
Невролог - вертебролог м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 3 відгуків

05.10.2020

Если у вас болит спина, то лучше, чем реабилитологи в Актив Центре не найти. Обращалась с болью в спине, по мрт грыжи не большие и протрузии. Хожу заниматься кинезитерапия и забыла, что такое болит спина. Правда не верила сначала, что помогут занятия без всяких лекарств, но занятия меня переубедили. Заменяю спорт в фитнес студии на актив центр. Занятия рекомендую, Данил, Сергей. На Палладина 20 - ребята СУПЕР!

05.10.2020

Хлопці реабілітологи просили написати відгук) тому, що я клієнт актив центру і напевно зі стажем). Перший раз потрапив в цей центр, тому що замучили болю в спині і я вирішив, кинути тренування в гойдалці та вибрати собі заняття з лікувальним напрямком. І ось вже як пів року, я клієнт Актив Центру, заняття люблю з Назаром, болі не турбують, фізична форма, як і раніше відмінна, він стежить за всім що я роблю, як виконую вправи, програму мою коректують і постійно проводять консультації, стежать за змінами моєї постави та т.п. Я б сказав реабілітологи та тренера і лікарі в одній особі. Я задоволений на всі 300 відсотків. Так, що рекомендую вас всім, я для себе зрозумів, що можна мати хорошу фізичну форму і бути здоровим і звичайний спортзал мене тепер не затягнеш).

05.10.2020

Давно пытался заняться своей спиной. Сильной боли не было, но время от времени появляются боли в спине, тяжело двигаться, усталость. Думал ничего серьезного, посещать врачей я не люблю и у ортопеда не был точно лет так 10 . Пришел на консультацию в актив центр. Попал к ортопеду. После осмотра врача понял, что экономить на своем здоровье нельзя, сделал мрт позвоночника, результат протрузии, грыжи. На повторной консультации врач мне прописал занятия кинезитерапией, массаж, пройти юмейхо 3-4 раза, заказал еще ортопедические стельки в обувь, поговорили на тему питания и моей физической нагрузки. Прошел и выполнил все рекомендации врача, за месяц почувствовал новые силы, не знаю как ещё описать другими словами. Мне очень понравились занятия и массажи. Хорошие, добрые и отзывчивые реабилитологи на Петра Запорожца работают. Буду посещать как профилактику, хотя бы раз в 3 месяца по курсу. Спасибо, рекомендую вас однозначно.