Автор:
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Редактор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 26.02.2024

Кінезітерапія в Києві

Ефективне відновлення і лікування через рух - це інноваційний метод лікування кінезотерапії та реабілітації, заснований на використанні спеціально розроблених фізичних вправ і рухів. Цей підхід активно застосовується для відновлення функцій організму після травм, операцій, а також у разі різних захворювань опорно-рухової системи. Лікарі та реабілітологи "Актив Центр кінезітерапії в Києві" володіють високою кваліфікацією і 11 річним досвідом роботи, що дає нам змогу розробляти індивідуальні програми відновлення для кожного пацієнта. Завдяки цьому підходу, кінезітерапія стає максимально ефективною і адаптованою до потреб кожної людини. Якщо ви шукаєте ефективний спосіб повернутися до активного життя, позбутися болю й обмежень у рухах, а також поліпшити свій загальний фізичний стан, кінезітерапія в Києві - ваш надійний партнер на шляху до здоров'я.

Що таке процедура кінезітерапії?

Термін "кінезітерапія" перекладається як лікування рухом. Унікальний метод дає змогу без хірургічних втручань і медикаментів позбутися низки захворювань і болю.

 • Кінезітерапія - це система правильно підібраних і абсолютно безпечних вправ, які виконуються за допомогою спеціальних тренажерів МТБ.
 • Комплекс вправ не має вікових обмежень і протипоказань, оскільки спрямований на ретельне опрацювання поверхневих і глибоких м'язових волокон у щадному режимі. 
 • МТБ - це декомпресійний тренажер-установка зі спеціальними аксесуарами для виконання вправ кінезітерапії, розроблена доктором Сергієм Бубновським. 
 • Цей метод базується на використанні власної ваги тіла, вправ на спеціальних тренажерах і роботі з власним тілом для відновлення та зміцнення. Бубновський кінезітерапія, також відома як кінезітерапія Бубновського, є одним із відомих напрямків кінезітерапії. Що послужило початком у розробці наших методик і вправ.
 • Доповнивши заняття кінезітерапією вправами лікувальної гімнастики та вправами на профілакторі Євмінова, ми отримали потужний інструмент у лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та реабілітації різних захворювань і станів організму. Її основний принцип полягає в тому, що активні рухи допомагають відновити нормальну функцію тіла після травми, хвороби або хірургічного втручання.
 • Однією з ключових переваг кінезітерапії є її адаптивність - програма лікування розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта та урахуванням захворювань, фізичного стану. Завдяки цьому, кінезітерапія може бути ефективним способом реабілітації після різноманітних травм і операцій, допомогти в боротьбі з болями в спині та суглобах.

Центри кінезітерапії пропонують індивідуальні програми лікування, розроблені кваліфікованими фахівцями. Активна кінезітерапія кінезітерапія успішно лікує і відновлює функції при різних захворюваннях опорно-рухової системи, включно з остеохондрозом, артритом, травмами суглобів і хребта, а також післяопераційними станами. Цей метод ефективний у зменшенні болю, підвищенні рухливості суглобів і зміцненні м'язів.
 

Відновлювальна кінезітерапія, 1 сеанс, 60 хвилин 600 грн. 600 грн.  
Курс 5 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 2750 грн. (1 заняття - 550 грн.) 
Курс 10 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 5000 грн. (1 заняття - 500 грн.)
Курс 20 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 9000 грн. (1 заняття - 450 грн.)
Курс 30 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 12600 грн. (1 заняття - 420 грн.)

Що лікує кінезітерапія

Ключові переваги кінезітерапії:

 • Лікування і профілактика захворювань опорно-рухової системи: Кінезітерапія допомагає впоратися з остеохондрозом, артритом, болями в спині та суглобах, а також запобігає виникненню багатьох проблем з опорно-руховим апаратом.
 • Відновлення після травм і операцій: Спеціальні вправи та програми кінезітерапії сприяють швидкому та ефективному відновленню функцій організму після травм, операцій та реабілітації.
 • Зміцнення м'язів і суглобів: Регулярні заняття кінезітерапією сприяють зміцненню м'язів, підвищенню гнучкості та рухливості суглобів, що є основою для підтримки здоров'я і профілактики травм.
 • Поліпшення координації та рівноваги: Кінезітерапія допомагає поліпшити координацію рухів, розвинути рівновагу і поліпшити загальну фізичну форму.
 • Підвищення якості життя: Регулярні заняття кінезітерапією сприяють поліпшенню самопочуття, підвищенню енергії та життєвого тонусу.

Кінезітерапія відкриває нові можливості для відновлення здоров'я та активного способу життя.

З якими проблемами дає змогу впоратися кінезітерапія

Кінезітерапія - це ефективний метод лікування і реабілітації, який можна застосувати за різних захворювань і станів організму. Ось основні показання для застосування кінезітерапії:

 • Остеохондроз: Кінезітерапія часто застосовується для лікування остеохондрозу, особливо в ділянці хребта. Вправи спрямовані на зміцнення м'язів спини, поліпшення постави і зниження больових відчуттів.
 • Грижі міжхребцевих дисків: Кінезітерапія може бути ефективним методом у лікуванні гриж міжхребцевих дисків. Спеціальні вправи допомагають розвантажити хребет, зміцнити м'язи корсета і знизити тиск на диски. Проблеми із суглобами, спиною та міжхребцевими дисками виникають через низьку фізичну активність людини. Медики пояснюють це так: м'язи відповідають за процес живлення суглобів, тому що саме під час скорочення м'язових волокон диски і суглоби отримують необхідну вологу і поживні речовини. Якщо м'язи, зв'язки задіяні неповною мірою, виникає зневоднення кісткових тканин, що призводить до руйнування суглобів і таких проблем, як артрит, артроз, грижі міжхребцевих дисків. Зниження м'язових функцій стає причиною порушення кровообігу і лімфообігу в пошкодженому відділі хребта. Так само спазмовані м'язи порушують систему нервової провідності хребетного стовпа. Це і стає причиною гострого болю, набряків, обмеженої рухливості людини. Допомогти в цій ситуації може правильне, поступове навантаження на гіпертрофовані або ригідні м'язи спини. Активація м'язових волокон ураженої зони сприяє дренуванню набряків, відновленню циркуляції крові та зняттю больових синдромів. Науковий, медичний підхід методики кінезітерапії здатний поетапно відновити функції пошкоджених поверхневих, глибоких м'язів і зв'язок.
 • Артрит і артроз: Пацієнтам з артритом і артрозом також показані заняття кінезітерапією. Вправи спрямовані на поліпшення рухливості суглобів, зняття болю і зміцнення м'язів навколо суглобів.
 • Травми і післяопераційне відновлення: Кінезітерапія відіграє важливу роль у відновленні після травм і операцій. Вона допомагає відновити рухливість, силу і координацію рухів, а також скорочує час реабілітації.
 • Дитячі захворювання та порушення розвитку: Кінезітерапія для дітей широко використовується для корекції порушень постави, розвитку моторики, поліпшення координації та розвитку м'язів.
 • Кінезітерапія надає широкі можливості для лікування та реабілітації за різних захворювань і станів організму. Вона може бути проведена як індивідуально, так і в рамках групових занять під контролем досвідченого фахівця.

Позитивний вплив на здоров'я

Під час занять за методикою кінезітерапії запускаються природні процеси організму, спрямовані на оздоровлення, підвищення імунітету, очищення від токсинів тощо. Лікувальна фізкультура не тільки позбавляє від захворювань кістково-м'язової системи, а й покращує функції багатьох систем і органів:
 • Сприяє зниженню ваги;
 • Покращує стан вен у разі варикозу;
 • Нормалізує артеріальний тиск;
 • Допомагає в разі захворювань органів малого таза;
 • Покращує функції дихання при бронхіальній астмі;
 • Зростають рухові можливості;
 • Зміцнюється м'язовий корсет;
 • Поліпшується постава.
Інтенсивність навантаження підбирається для кожного клієнта індивідуально з урахуванням стану здоров'я. Комплекс вправ проводиться на тренажерах МТБ у щадному, плавному режимі з поступовим збільшенням навантаження. ЛФК спрямована на поступове розтягнення м'язів із застосуванням особливої техніки дихання.

Кому показана кінезіотерапія?

Кінезітерапія - це ефективний метод лікування та реабілітації, який може бути рекомендований для широкого кола пацієнтів з різними потребами та станами здоров'я.

Основні категорії пацієнтів, яким показана кінезітерапія:

 • Пацієнти із захворюваннями опорно-рухової системи: Кінезітерапія рекомендується для людей, які страждають на остеохондроз, артрит, болі в спині та суглобах, а також для тих, хто потребує відновлення після травм або операцій.
 • Спортсмени та активні люди: Кінезітерапія допомагає спортсменам поліпшити свою фізичну підготовку, запобігти травмам і підвищити продуктивність.
 • Пацієнти з порушеннями постави: Вправи кінезітерапії сприяють зміцненню м'язів спини та корекції постави.
 • Люди з віковими змінами: Кінезітерапія може допомогти літнім людям зберегти мобільність, зміцнити м'язи та запобігти падінню.
 • Пацієнти з хронічними болями: Кінезітерапія може бути ефективним способом управління хронічними болями, покращуючи рухливість і знижуючи запалення.
 • Люди, які прагнуть загального поліпшення фізичного стану: Кінезітерапія доступна для всіх, хто бажає поліпшити свою фізичну форму, зміцнити м'язи і підвищити загальне самопочуття.

Загалом, кінезітерапія є доступним і ефективним методом, який може бути рекомендований для широкого кола людей з різними потребами в поліпшенні здоров'я та якості життя.

Записатися на консультацію

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Що належить до засобів активної кінезітерапії?

Кінезітерапія являє собою багатофункціональний підхід до лікування і реабілітації, який включає різні методи і техніки для досягнення максимального ефекту. Ось основні засоби кінезітерапії:

Вправи для зміцнення м'язів: Це включає в себе різноманітні вправи, спрямовані на зміцнення різних груп м'язів, що сприяє підвищенню сили і витривалості.

 1. Вправи для підвищення гнучкості: Кінезітерапія охоплює вправи, спрямовані на поліпшення гнучкості суглобів і м'язів, що сприяє поліпшенню рухливості та профілактиці травм.
 2. Вправи для поліпшення координації та рівноваги: Це включає в себе вправи, які допомагають поліпшити координацію рухів і розвинути рівновагу, що особливо важливо для людей з порушеннями постави або після травм.
 3. Методи розтяжки: Розтяжка відіграє важливу роль у кінезітерапії, допомагаючи поліпшити гнучкість м'язів і суглобів, зняти напругу і зменшити ризик травм.
 4. Використання спеціалізованих тренажерів: У залі кінезітерапії часто використовують спеціальні тренажери, розроблені для проведення вправ, спрямованих на відновлення і зміцнення різних частин тіла.
 5. Техніки дихальної гімнастики: Дихальні вправи також можуть бути частиною програми кінезітерапії, допомагаючи поліпшити дихальну функцію і загальний стан організму.

Що належить до пасивної кінезотерапії?

Пасивна кінезітерапія охоплює методи лікування і реабілітації, де рухи і вправи виконуються без активної участі пацієнта. Ось основні методи, які належать до пасивної кінезітерапії:

 • Масаж: Масаж є важливою частиною пасивної кінезітерапії. Він охоплює різні техніки, такі як класичний масаж, лімфодренажний масаж, точковий масаж та інші, спрямовані на поліпшення кровообігу, зняття м'язової напруги і зняття болю.
 • Фізіотерапія: Це включає в себе застосування різних фізичних методів, таких як міостимуляція, ударно-хвильова терапія, електротерапія, ультразвукова терапія, лазерна терапія та інші, для поліпшення загоєння тканин, зняття запалення і зменшення болю.
 • Теплові процедури: Застосування тепла, таке як парафінотерапія, термічні компреси та гарячі ванни, є ще одним методом пасивної кінезітерапії. Теплові процедури допомагають розслабити м'язи, зняти больові відчуття і поліпшити кровообіг.
 • Холодова терапія: Це включає в себе застосування холоду для зняття запалення і зменшення болю. Холодні компреси, кріотерапія і крижані обгортання - все це методи, які можуть бути використані в пасивній кінезітерапії.
 • Інтенсивні методи розтяжки: Пасивна кінезітерапія може також включати в себе інтенсивні методи розтяжки, такі як вправи на розтягнення, що виконуються під керівництвом фахівця.
 • Прикладна кінезітерапія: Так само належить до пасивних, оскільки рухи за Вас виконує фахівець і регулює силу впливу. 

Пасивна кінезітерапія відіграє важливу роль у процесі відновлення і лікування, надаючи пацієнтам різноманітні методи і техніки для поліпшення їхнього стану без активної участі.

Чим відрізняється ЛФК від кінезітерапії

ЛФК (лікувальна фізкультура) і кінезітерапія є два різних підходи до лікування та реабілітації, хоча вони мають схожі цілі - поліпшення здоров'я та відновлення функцій організму. Ось основні відмінності між ними:

Характер вправ: ЛФК зазвичай включає у собі загальні фізичні вправи, створені задля зміцнення м'язів і поліпшення загальної фізичної форми. У той час як кінезітерапія використовує більш спеціалізовані вправи та рухи, цілеспрямовано спрямовані на відновлення функцій конкретних частин тіла або вирішення конкретних проблем.

Індивідуалізація програми: Кінезітерапія часто передбачає розробку індивідуальних програм реабілітації під конкретні потреби та особливості пацієнта, враховуючи його стан здоров'я, рівень фізичної підготовки та цілі лікування. ЛФК, своєю чергою, може надавати загальніші програми, який завжди адаптовані під індивідуальні особливості.

Використання додаткових методів: У кінезітерапії часто використовуються додаткові методи лікування, такі як масаж, фізіотерапія, теплові та холодові процедури. Крім того, кінезітерапія Бубновського включає використання декомпресійних установок МТБ (Методу Тренування Бубновського), які допомагають розтягувати і розвантажувати хребет, зменшуючи тиск на міжхребцеві диски і покращуючи їх стан.

Участь реабілітолога: Кінезітерапія зазвичай проводиться під наглядом досвідченого фахівця - кінезітерапевта або фізіотерапевта, який розробляє та контролює програму лікування. ЛФК може бути проведена під керівництвом інструктора, але найчастіше пацієнти виконують вправи самостійно.

Загалом, хоча ЛФК та кінезітерапія мають загальні принципи та цілі, вони відрізняються у методах та підходах до лікування та реабілітації. Вибір між ними залежить від конкретних потреб пацієнта та рекомендацій лікаря.

Як відбувається сеанс кінезітерапії

Підготовчий етап: Перед початком проходження курсу занять кінезіотерапією в Актив Центр обов'язково проводиться консультація з лікарем. У ході консультації якої уточнюються цілі лікування, анамнез захворювання, супутні захворювання та індивідуальні особливості пацієнта. Потім проводиться оцінка стану пацієнта, включаючи оцінку рухів, м'язової сили та гнучкості під час першого заняття.

Розробка програми вправ: На основі отриманої інформації фахівець розробляє індивідуальну програму вправ, яка відповідає потребам та можливостям пацієнта. Програма може включати вправи для зміцнення м'язів, поліпшення гнучкості, корекції постави та розвитку координації.

Проведення вправ: Після розробки програми реабілітолог проводить з пацієнтом заняття кінезітерапією. Вправи можуть виконуватися як у спеціальних тренажерах, і без них, залежно від цілей лікування та індивідуальних особливостей пацієнта. Під час виконання вправ спеціаліст контролює правильність їх виконання та коригує техніку за потреби.

Оцінка результатів: При проходженні курсу занять пацієнт має можливість безкоштовно проходити огляди у провідних фахівців з реабілітації Ванюшкіна В. В. та Литвина М. С. для оцінки результатів виконаних вправ, обговорення подальшого плану лікування. При необхідності коригується програма вправ і приймаються рішення щодо подальших кроків у лікуванні.

Домашні завдання: Важливою частиною кінезітерапії є виконання домашніх вправ, призначених для підтримки та зміцнення результатів, досягнутих під час сеансів. Пацієнт навчається на заняттях комплексам ЛФК для щоденного застосування будинку.

Кожен сеанс кінезітерапії проводиться з урахуванням індивідуальних потреб та особливостей пацієнта, спрямований на досягнення конкретних цілей лікування та покращення якості життя.​​​​​​​

Ціни на кінезітерапію в "Active Center"

Відновлювальна кінезітерапія, 1 сеанс, 60 хвилин 600 грн. 600 грн.  
Курс 5 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 2750 грн. (1 заняття - 550 грн.) 
Курс 10 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 5000 грн. (1 заняття - 500 грн.)
Курс 20 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 9000 грн. (1 заняття - 450 грн.)
Курс 30 занять "Відновлювальна кінезітерапія" 12600 грн. (1 заняття - 420 грн.)

FAQ

Скільки сеансів кінезітерапії потрібно?

Тривалість курсу кінезітерапії може значно варіюватися залежно від різних чинників, включно з типом захворювання, його ступенем тяжкості, індивідуальними особливостями пацієнта і реакцією на терапію. Зазвичай курс становить від 4 до 8 тижнів, але іноді може тривати й довше, особливо в разі хронічних захворювань або серйозних травм, залежно від складності проблеми. Важливо, щоб пацієнт дотримувався рекомендацій фахівця і завершував весь запропонований курс лікування для досягнення найкращих результатів.  Важливо, щоб курс кінезітерапії був досить тривалим, щоб дати змогу організму адаптуватися і почати проявляти позитивні зміни під впливом вправ і методів лікування.

Скільки триває заняття кінезітерапії?

Тривалість заняття кінезітерапії 60 хвилин, але може бути різною і залежить від конкретної ситуації.

Що таке кінезітерапія суглобів?

Кінезітерапія суглобів являє собою комплексний підхід до лікування і відновлення функцій суглобів за допомогою фізичних вправ і методів лікування. Вона спрямована на зміцнення м'язів, що оточують суглоб, поліпшення рухливості та стабільності суглоба, а також зниження болю і запалення. Методи кінезітерапії для суглобів можуть охоплювати вправи на зміцнення м'язів, розтяжку, юмейхо-терапію, прикладну кінезітерапію, остеопатію, використання спеціалізованих тренажерів та інші методи, метою яких є відновлення функціональності суглобів і поліпшення якості життя пацієнта.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед
Подзорова Алла Вікторівна
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Литвин Микола Степанович
Старший реабілітолог, кінезітерапевт
Джулай Денис Валерійович
Реабілітолог-масажист

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 2 відгуків

15.11.2017

Посещаю занятия, особенно нравиться кинезитерапия, с помощью ее избавился от болей в спине и подкачал мышцы даже. Все хорошо, рекомендую актив центр.

07.12.2017

Добрый день. Меня зовут Морозюк Сергей, я проходил курс 10 занятий и мне понравилось. Хотел бы приобрести курс 60 занятий. Вопрос следующий бывают ли в центре скидочные программы на подобный курс и можно ли увеличить время посещения с 4 до 4,5-5 месяцев? Спасибо.


Администратор

2018-03-12

Добрый день Сергей, Для постоянных клиентов есть постоянная скидка 10% на все услуги центра, так же проходят акции (следите на сайте). Курс 60 занятий можно посещения планировать на 4,5 - 5 месяцев. С уважением, Актив Центр.

07.12.2017

Добрый день. Меня зовут Морозюк Сергей, я проходил курс 10 занятий и мне понравилось. Хотел бы приобрести курс 60 занятий. Вопрос следующий бывают ли в центре скидочные программы на подобный курс и можно ли увеличить время посещения с 4 до 4,5-5 месяцев? Спасибо.


Администратор Актив Центр

2017-12-12

Добрый день Сергей! Спасибо за отзыв. Для клиентов Актив Центра действует скидка на продление курса занятий - 10 % А так же проходят разные Акции, за акциями можно наблюдать в разделе "Новости" на сайте. Занятия наиболее эффективны при регулярном посещении 3 раза в неделю. В случае болезни или других факторов влияющих на посещение и длительность курса, мы идем на встречу клиенту. Для более детальной информации позвоните по одному из номеров в Актив Центр, администраторы проконсультируют более подробно Вас. С уважением, Актив Центр.

06.03.2018

Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, при покупки курса "восстановительный" оплатить его стоимость нужно одним платежом или же можно розбить?


Администратор

2018-03-12

Добрый день, При покупке курса "Восстановительный" 60 занятий, оплату можно разбить на 2 платежа, 1-й платеж (начало занятий) - 50%, 2-й платеж в течении месяца с начала занятий.

12.03.2018

Замечательные занятия и цены в приемлемые.


Администратор

2018-03-12

Добрый день Леонид, благодарим Вас за отзыв. С уважением, Актив Центр.

30.03.2018

Осталась очень довольна Актив Центром. Работают внимательные и знающие специалисты, были на консультации у Головатой О.В.и Гордийчук Б.В... А самое удивительное ожидало после 10 лечебных занятий физкультуры и 10 сеансов массажа,имеем , довольно ,видимые результаты изменений в лучшую сторону!) Честно,сомневалась в быстром эфекте от комплекса лечения....Спасибо) Прийдем к Вам еще????

18.05.2018

Здравствуйте, скажите пожалуйста у меня был перелом ноги, сейчас слушаю на ногу, но нужна реабилитация, можете помочь?


Администратор Актив Центр

2018-05-21

Добрый день, Валентин! В Актив Центре предоставляет услуги по реабилитации и восстановлению после переломов. Вам необходимо позвонить в Актив Центр, более удобный Вам для посещения, записаться на консультацию, после консультации врач даст вам рекомендации по реабилитации. Ожидаем Вашего звонка. Спасибо за обращение.

09.06.2018

Добрый день а у вас в клинике можно сделать МРТ, если нет то может подскажите где можно сделать найлучшего качества что б ваши врачи чётко могли определить по снимку ситуацию заболивания.И хотел бы узнать можно ли на консультации узнать полный комплекс лечения какие нужно делать процедуры, время курса лечения и сколько оно будет всё стоить?


Администратор Актив Центр

2018-06-15

Добрый день Сергей, - У нас МРТ аппарата нет, мы работаем с партнерами "Диагностический центр СДС" (www.mrt.com.ua), для точного определения необходимого отдела диагностики позвоночника, рекомендуем сначала посетить консультацию врача в наших центрах. Аппарат МРТ должен быть не менее 1,5 Тесла. - На консультации специалиста в Актив Центр, Вы получите полную информацию о возможном лечении после постановки диагноза, стоимость услуг и рекомендации. Так же стоимость услуг можно посмотерть на сайте в разделе - Стоимость https://www.active-center.com.ua/cat_4.htm - Для записи на консультацию Вам необходимо позвонить в удобный для вас по месту расположению центр. Все констакты есть в разделе на сайте Контакты - https://www.active-center.com.ua/pages/2.html Ожидаем Вашего звонка. С уважением, администратор Актив Центр