Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Редактор:
Ортопед, вертебролог м. Київ
Оновлено: 24.01.2022

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ

Симптом - біль у м'язах плеча - характерна для захворювань, станів і розладів:
 • ревматоїдний артрит - хронічне системне запальне захворювання сполучної тканини;
 • артрит - запальне захворювання суглобів;
 • подагра - запальний процес обміну речовин з відкладенням солей в суглобах;
 • остеоартрит - не хронічне запальне захворювання, хрящові деформації, а так само зміни в капсулі суглобів;
 • цервікальний артроз - руйнування хрящової суглобової тканини, дистрофічні дегенеративні процеси;
 • бурсит - запалення синовіальної сумки, накопичення рідини в її порожнині;
 • заморожене плече або капсуліт плечового суглоба - ураження капсули плечового суглоба;
 • цервікальний спондильоз - остеоартрит шийних хребців;
 • цервікальний стеноз - звуження цервікального каналу;
 • спинальний стеноз - зношування і руйнування хребта;
 • тендиніт - запалення сухожилля в місці прикріплення до кістки.
Біль у плечі також може бути симптомом, характерним для інших захворювань, не включеним у вищевикладений список.
 

Причини болю в плечах​​​​​​​

Причини болю в плечі різноманітні, трохи опишемо найбільш поширені. Найпоширенішою причиною болю в плечі є тендиніт, який виникає в основному гострих травм, хронічних штамів і анатомічних факторів. Це запалення сухожиль, яке виникає в місці прикріплення сухожилка до кістки та поширюється до самих м'язів. Виражається як ниючий біль в плечовому суглобі або плечах.

Цей симптом зустрічається в черепно-плечовому періартрит, запальному процесі, який вражає сухожилля і м'які частини плеча, характеризується переважно тягнучий біль в плечовому суглобі вночі, локалізованої на артикуляцію і дельтоподібний м'яз, і випромінюється в руку. Особливістю цього захворювання є нічні болі у плечі в плечовому суглобі та в м'язах плеча при повному спокої та при спробах рухів рукою. Захворювання погано піддається лікуванню, загострення можуть тривати місяцями. В інших випадках виникнення через більш або менш тяжких травматичних травм, таких як бурсит, запалення синовіальної сумки.
Розрив сухожилля. У зв'язку з травмами важливо враховувати перелом плечової кістки, ключиці та лопатки. Виражається в сильні болі в плечі, набряком, запаленням.
Також кальцинирующий тендиніт, гостре ідіопатичне розлад, саме таке, яке зазвичай вражає плечові сухожилля, пов'язане з сильним болем, вираженою хворобливістю і характерним рентгенологічним проявом.
Клітинний капсуліт (також відомий як "заморожене плече") є хворобливим станом, що характеризується сильним звуженням суглобів у всіх напрямках. Цей розлад часто виникає після тривалої не рухливістю, але може починатися без певної причини.
З іншого боку, запальний артрит плечового суглоба характерний для ревматичної поліміалгії – запальне захворювання невідомої етіології, більше піддаються люди в старшому віці. Але цього захворювання у формі Ювенільного артриту підтверджені діти до 16 років. Характеризується болями та скутістю плечового пояса, набряком, болем у плечовому суглобі, іноді його руйнування.
Біль у плечі може виникнути в результаті дегенеративних процесів суглобових поверхонь (остеоартрит) або аутоімунних захворювань (ревматоїдний артрит). У деяких випадках цей симптом є наслідком неврологічних ускладнень (інсульту, цервікального радикулопатії та т.), метастатичного захворювання (рак), холециститу та інфаркту міокарда.
Подагра, страждає великий палець ноги, але з прогресуванням захворювання страждає і плечовий суглоб.
Перш ніж починати лікування необхідно встановити причину, пройти діагностику, здати аналізи та тільки потім визначатися з лікуванням. Щоб біль не заважала вам, фахівець порекомендує медикаментозні препарати та розкаже як зняти біль у плечовому суглобі.
Як і при будь-якій іншій медичній проблемі, діагноз болю в плечі формулюється шляхом застосування процесу в три послідовних етапи:
 1. Медична історія: пацієнт повідомляє лікарю про стан, який викликає біль.
 2. Фізичне обстеження: лікар оглядає пацієнта, шукає ознаки травми, обмеження руху, місце болю і ступінь нестабільності.
 3. Діагностика: лікар може призначити один або декілька методів діагностики, для постановки точного діагнозу. Дані дозволять визначити причини болю в плечі.
Записатися на консультацію

Якщо у вас є питання або ви хочете замовити товар, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

ДІАГНОСТИКА

Діагностики можуть бути:
 • Радіографія: сімейна процедура, при якій частина тіла піддається впливу низьких рівнів випромінювання для створення зображення, званого рентгенівським знімком. Рентгенографія корисна для діагностики переломів чи інших проблем з кістками. М'які тканини, такі як м'язи або сухожилля, не видно з допомогою рентгенівських променів.
 • Програма: рентген, зроблений після ін'єкції контрастної речовини в плечовий суглоб, щоб виділити структури. Існують захворювання або травми, у яких цей контрастний агент може досягати областей, де він зазвичай не входить, що вказує на розрив або відкриття, або не поширюється в тих областях, де він повинен в нормальних умовах мати доступ.
 • Ультрасонографія (УЗД): не інвазивна процедура, добре переноситься, в якій маленький зонд поміщається на шкіру плеча.
 • МРТ (Магнітно-резонансна томографія): не інвазивна процедура, при якій пристрій з сильним магнітним полем передає силу в тіло для створення серії поперечних зображень плеча.
Інші діагностичні методи, такі як ті, які потребують ін'єкції анестетика в плечовий суглоб і навколо нього.

ЛІКУВАННЯ

Лікування болю в плечі лікар призначає на підставі всіх отриманих даних про захворювання і після постановки діагнозу формує план лікування. Залежно від тяжкості захворювання рекомендується:
 • Фізична реабілітація – це зміна фізичної активності. Допоможе полегшити біль, прибрати жорсткість, повернути рухливість.
 • Медикаментозне лікування. Залежно від причини застосовуються зігріваючі мазі (охолоджуючі), для поліпшення кровотоку, знеболюючого ефекту, зняття запалення, набряку тканин.
 • Хірургічне втручання - застосовується якщо консервативні методи не допомагають.
ЛІКУВАННЯ АКТИВ ЦЕНТР
Актив Центр пропонує лікування при болю в плечі в Києві, лікування болю в сідниці віддає в ногу та інших захворювань опорно-рухового апарату і застосовує найбільш ефективні методики в лікуванні даного захворювання. Застосування комплексно не скільки методик, дозволяє зняти больовий синдром, зупинити розвиток захворювання, поліпшити самопочуття, скорегувати поставу і позбавити пацієнта від хвороби без медикаментів, операцій. Команда досвідчених фахівців Актив Центру забезпечить безпечний варіант і лікування болю в м'язах плеча, полегшення стану без операційного лікування.

Від діагнозу до лікування Ваше здоров'я для нас пріоритет!

 • При першій консультації спеціаліст ретельно оцінить вашу історію хвороби, симптоми та фізичний стан.
 • У разі необхідності направить на додаткові дослідження.
 • Оцінить і діагностувати  стан ніг і стоп, важливої опори для хребта і всього організму.
 • Чітко визначить причину і розробить індивідуальний план лікування, який буде відповідати всієї специфіки проблеми.
 • Дасть рекомендації щодо подальшої профілактика захворювання, здоровому способу життя, харчування.
 • Наші клієнти при даній проблемі відчувають покращення вже після першого тижня занять з реабілітологом.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Запольський Володимир Валентинович
Кінезітерапевт Реабілітолог Лікар спортивної медицини (ЛФК) Вертебролог, Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму