спинальний стеноз - зношування і руйнування хребта;
тендиніт - запалення сухожилля в місці прикріплення до кістки.
Біль у плечі також може бути симптомом, характерним для інших захворювань, не включеним у вищевикладений список.
Причини болю в плечах
Причини болю в плечі різноманітні, трохи опишемо найбільш поширені. Найпоширенішою причиною болю в плечі є тендиніт, який виникає в основному гострих травм, хронічних штамів і анатомічних факторів. Це запалення сухожиль, яке виникає в місці прикріплення сухожилка до кістки та поширюється до самих м'язів. Виражається як ниючий біль в плечовому суглобі або плечах.
Цей симптом зустрічається в черепно-плечовому періартрит, запальному процесі, який вражає сухожилля і м'які частини плеча, характеризується переважно тягнучий біль в плечовому суглобі вночі, локалізованої на артикуляцію і дельтоподібний м'яз, і випромінюється в руку. Особливістю цього захворювання є нічні болі у плечі в плечовому суглобі та в м'язах плеча при повному спокої та при спробах рухів рукою. Захворювання погано піддається лікуванню, загострення можуть тривати місяцями. В інших випадках виникнення через більш або менш тяжких травматичних травм, таких як бурсит, запалення синовіальної сумки.
Розрив сухожилля. У зв'язку з травмами важливо враховувати перелом плечової кістки, ключиці та лопатки. Виражається в сильні болі в плечі, набряком, запаленням.
Також кальцинирующий тендиніт, гостре ідіопатичне розлад, саме таке, яке зазвичай вражає плечові сухожилля, пов'язане з сильним болем, вираженою хворобливістю і характерним рентгенологічним проявом.
Клітинний капсуліт (також відомий як "заморожене плече") є хворобливим станом, що характеризується сильним звуженням суглобів у всіх напрямках. Цей розлад часто виникає після тривалої не рухливістю, але може починатися без певної причини.
З іншого боку, запальний артрит плечового суглоба характерний для ревматичної поліміалгії – запальне захворювання невідомої етіології, більше піддаються люди в старшому віці. Але цього захворювання у формі Ювенільного артриту підтверджені діти до 16 років. Характеризується болями та скутістю плечового пояса, набряком, болем у плечовому суглобі, іноді його руйнування.
Біль у плечі може виникнути в результаті дегенеративних процесів суглобових поверхонь (остеоартрит) або аутоімунних захворювань (ревматоїдний артрит). У деяких випадках цей симптом є наслідком неврологічних ускладнень (інсульту, цервікального радикулопатії та т.), метастатичного захворювання (рак), холециститу та інфаркту міокарда.
Подагра, страждає великий палець ноги, але з прогресуванням захворювання страждає і плечовий суглоб.
Перш ніж починати лікування необхідно встановити причину, пройти діагностику, здати аналізи та тільки потім визначатися з лікуванням. Щоб біль не заважала вам, фахівець порекомендує медикаментозні препарати та розкаже як зняти біль у плечовому суглобі.
Як і при будь-якій іншій медичній проблемі, діагноз болю в плечі формулюється шляхом застосування процесу в три послідовних етапи:
Медична історія: пацієнт повідомляє лікарю про стан, який викликає біль.
Фізичне обстеження: лікар оглядає пацієнта, шукає ознаки травми, обмеження руху, місце болю і ступінь нестабільності.
Діагностика: лікар може призначити один або декілька методів діагностики, для постановки точного діагнозу. Дані дозволять визначити причини болю в плечі.
ДІАГНОСТИКА
Діагностики можуть бути:
Радіографія: сімейна процедура, при якій частина тіла піддається впливу низьких рівнів випромінювання для створення зображення, званого рентгенівським знімком. Рентгенографія корисна для діагностики переломів чи інших проблем з кістками. М'які тканини, такі як м'язи або сухожилля, не видно з допомогою рентгенівських променів.
Програма: рентген, зроблений після ін'єкції контрастної речовини в плечовий суглоб, щоб виділити структури. Існують захворювання або травми, у яких цей контрастний агент може досягати областей, де він зазвичай не входить, що вказує на розрив або відкриття, або не поширюється в тих областях, де він повинен в нормальних умовах мати доступ.
Ультрасонографія (УЗД): не інвазивна процедура, добре переноситься, в якій маленький зонд поміщається на шкіру плеча.
МРТ (Магнітно-резонансна томографія): не інвазивна процедура, при якій пристрій з сильним магнітним полем передає силу в тіло для створення серії поперечних зображень плеча.
Інші діагностичні методи, такі як ті, які потребують ін'єкції анестетика в плечовий суглоб і навколо нього.
ЛІКУВАННЯ
Лікування болю в плечі лікар призначає на підставі всіх отриманих даних про захворювання і після постановки діагнозу формує план лікування. Залежно від тяжкості захворювання рекомендується:
Фізична реабілітація – це зміна фізичної активності. Допоможе полегшити біль, прибрати жорсткість, повернути рухливість.
Медикаментозне лікування. Залежно від причини застосовуються зігріваючі мазі (охолоджуючі), для поліпшення кровотоку, знеболюючого ефекту, зняття запалення, набряку тканин.
Хірургічне втручання - застосовується якщо консервативні методи не допомагають.
ЛІКУВАННЯ АКТИВ ЦЕНТР
Актив Центр пропонує лікування при болю в плечі в Києві, лікування болю в сідниці віддає в ногу та інших захворювань опорно-рухового апарату і застосовує найбільш ефективні методики в лікуванні даного захворювання. Застосування комплексно не скільки методик, дозволяє зняти больовий синдром, зупинити розвиток захворювання, поліпшити самопочуття, скорегувати поставу і позбавити пацієнта від хвороби без медикаментів, операцій. Команда досвідчених фахівців Актив Центру забезпечить безпечний варіант і лікування болю в м'язах плеча, полегшення стану без операційного лікування.
Від діагнозу до лікування Ваше здоров'я для нас пріоритет!
При першій консультації спеціаліст ретельно оцінить вашу історію хвороби, симптоми та фізичний стан.
У разі необхідності направить на додаткові дослідження.
Оцінить і діагностувати стан ніг і стоп, важливої опори для хребта і всього організму.
Чітко визначить причину і розробить індивідуальний план лікування, який буде відповідати всієї специфіки проблеми.
Дасть рекомендації щодо подальшої профілактика захворювання, здоровому способу життя, харчування.
Наші клієнти при даній проблемі відчувають покращення вже після першого тижня занять з реабілітологом.
Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.