Автор:
Ортопед, вертебролог м. Київ
Редактор:
Ортопед-травматолог м. Львів
Оновлено: 24.01.2022

Вартість консультації ортопеда у м. Київ – 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Вартість консультації вертебролога у м. Київ – 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Вартість консультації невролога в м. Київ - 400 грн. (до 45 хвилин); м. Львів – 300 грн. (до 45 хвилин)

Коліно є одним із з'єднань, які ми використовуємо найбільше, і також є однією з областей нашого тіла, найбільш схильних до болю.

ПРИЧИНИ

Травма, знос, неправильна постава, надмірна вага, дегенеративні процеси.Травма, знос, неправильна постава, надмірна вага, дегенеративні процеси.

Причини болю в коліні

Однією з найбільш поширених причин болю в коліні є аматорська фізична активність. За великим рахунком, багато людей стикаються з тренуваннями (навіть дуже важкими) без необхідної атлетичної підготовки, адекватного обладнання. Зайві навантаження призводять до порушення структури колінного суглоба, викликаючи біль в колінах і досить активну. І, як правило, розвивається різкий біль в колінному суглобі, стріляє в коліні, власне цей факт і має можливість відповідати ознаками розриву зв'язок колінного суглоба пошкодження меніска і т. д.

Від чого болить колінний суглоб?​​​​​​​

Біль у коліні, медичний термін не знає статі та віку. Може бути біль в коліні без травми або прямим наслідком травми, запалення або це може бути тривожний дзвінок для більш серйозних захворювань. Запальний процес і в самому суглобі, і призводить до таких захворювань як, артрити, артрози (гонартроз), бурсит, ревматизм суглобів. Що в останньому призводить до деформації самого суглоба і, як правило, на пізніх стадіях розвитку хвороби до туго рухливості суглоба, обмежуючи частково або повністю руху, а при серйозних випадках до інвалідності. Але ці причини, це найбільш часто впливають на виникнення захворювання, будова коліна дуже складна і включає багато елементів, причина може знаходитися і в них: хрящ, кістки, кровоносні судини, нерви, суглобова рідина, м'язи, зв'язки, меніски.

Біль може з'являтися спереду, ззаду.
Біль у коліні після сну або виникати в будь-який час дня. Передумови болю в колінах попереду, біль у колінному суглобі: ураження хрящової тканини. Головна вікова категорія підвладна захворювання старше 50 років, у молодих виникає в основному через слабкості хрящової тканини.Захворювання схильні як чоловіки, так і жінки. Біль виражена, колюча, збільшується з часом і після навантаження, найбільш часто болить коліно після сну або болить коліно під час сну.

Якщо боляче випрямляти коліно необхідно звернутися до ортопеда-травматолога або хірурга, тому, що причиною може бути травма, але найчастіше біль в коліні при розгинанні або обмежена можливість розігнути ногу сигналізують про розвиток захворювань суглоба. Такий симптом може виникати в будь-якому віці.

Підставою можуть бути стану згодом перелому колінної чашечки, вивиху або інших хвороб:

 • Пателярна дисплазія - порушення розвитку хрящової, кісткової, сполучної, м'язової тканини;
 • Пателярна люксація - вивих колінної чашечки;
 • Артроз колінної чашечки, колінного суглоба, деформація руйнування хряща всередині суглоба;
 • М'язові труднощі;
 • Некоректна взуття.

Передумови біль у задній частині коліна, біль в передній частині стегна:

 • Кіста Бейкера або кіста підколінної ямки - пухлинне утворення на задній поверхні колінного суглоба;
 • Кіста менісків - рідина кістозного переродження менісків. заповнює рідиною порожнину в області меніска;
 • Розрив меніска - травмування колінного суглоба;
 • Ураження сухожиль, зв'язок ;
 • Бурсит - запальне захворювання синовіальних сумок;
 • Тендиніт - запалення сухожилля в місці прикріплення сухожилка до кістки;
 • Гнійно-запальні процеси;
 • Запалення великогомілкового нерва - поразки волокон нервів;
 • Аневризма підколінної артерії;- випинання стінки артерії;
 • Тромбоз підколінної вени - утворення тромбу в просвіті вени в підколінній ямці.

ДІАГНОСТИКА

Своєчасна діагностика болю в коліні одна з головних завдань, в результаті якої підбираються методи, засоби лікування. Для постановки діагнозу, необхідна своєчасна консультація фахівця. На якій збирається детальний анамнез, виконується огляд і встановлюється попередній діагноз. Для уточнення, якого призначатися додаткова діагностика, така як, рентгенологічне дослідження, МРТ та УЗД суглобів.

Лікування болю в коліні. Якщо говорити про лікування при болях в колінах, то підхід повинен бути комплексним. При гострих больових і запальних процесах, обов'язкова терапія лікарськими препаратами, які можуть містити внутрішньосуглобові ін'єкції (блокади), знеболюючі мазі та таблетки, при травмах, жорстка іммобілізація, або напівжорстка фіксація суглоба. Таким чином, по мірі зняття гострого болю, знеболюючі препарати замінюватися на хондропротектори, для живлення та відновлення хряща. А так само застосовується масаж, як з пасивної, так і активно-пасивною гімнастикою, фізіотерапія, ЛФК і кінезотерапія. Які спрямовані на підтримку зміцнення і тонізація м'язів стегна і гомілки, збільшення рухливості суглоба, поліпшення живлення хрящової основи та зв'язкового апарату, шляхом поліпшення кровотоку в суглобі.

Додатково призначаються індивідуальні устілки, з допомогою яких знижується навантаження на суглоби, і збільшується амортизація стопи.

Вчасно вжиті заходи, можуть зупинити розвиток захворювання.

Якщо болять руки в ліктьових суглобах.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму