Ванюшкін Віктор Валерійович
Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Редактор:
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Оновлено: 11.08.2021

Здорова стопа - це опора для всього скелета людини! Актив Центр лікування хребта і стопи пропонує комплексний, сучасний підхід - діагностику стоп, підбір і виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок.

Стану, при яких може бути показано використання індивідуальних устілок

 • плоскостопість
 • захворювання хребта, суглобів нижніх кінцівок
 • порожнисті стопи або високий звід стопи
 • вальгусна стопа
 • деформація пальців стоп
 • мозолі, натоптиші
 • варикозне розширення вен, набряклість
 • цукровий діабет
 • п'яткова шпора

Про стопи

Стопа - це найнижча точка людської ноги. Форма стопи поряд з природними системами балансу тіла робить людей здатними не тільки ходити, але і бігати, підійматися і здійснювати безліч інших видів діяльності. Комплексна структура стопи містить понад 100 сухожиль, зв'язок і м'язів, які переміщують майже три дюжини суглобів, в той час як кістки забезпечують структуру. Структура стопи аналогічна структурі руки, але оскільки нога несе більшу вагу, вона сильніша і менш рухлива. Найбільша кістка ноги, п'яткова, утворює те, що зазвичай називають п'ятою. Арки стопи, які є трьома кривими на нижній частині стопи, забезпечують ходьбу і зменшують навантаження на тіло. Ці арки - медійна арка, бічна арка і фундаментальна поздовжня арка - створюються під кутами кісток і зміцнюються сухожиллями, які з'єднують м'язи та зв'язки, а ті своєю чергою з'єднують кістки. Багато м'язи, які впливають на великі руху ніг, розташовані в нижній частині ноги. Проте сама нога являє собою мережу м'язів, яка може виконувати певні артикуляції та допомагають підтримувати рівновагу і гнучкість при русі людини. Зміни в стопі, можуть привести до зміни положення і функції ніг, а так само до проблем хребта та інших захворювань. Загальні проблеми з ногами включають: біль в ногах, підошовні бородавки, подагра (тип артриту), підошовний фасциит (біль у п'яті), переломи та напруження м'язів, діабетичні виразки стопи. Питання, коли ж варто звернутися за допомогою і провести діагностику стоп і ніг? Відповідь проста, якщо ви відчуваєте один з перерахованих симптомів або захворювань, за стопами й ногами потрібно спостерігати регулярно і вчасно проводити діагностику, стежити за станом ніг, лікування або профілактику захворювань.

Основні ознаки, при яких необхідно пройти діагностику стоп і отримати консультацію лікаря

 • біль у спині
 • біль в шиї
 • відчуваєте втому в кінці дня
 • болять стопи
 • болять ноги
 • бувають судоми
 • відчуття тяжкості в ногах
 • набрякають ноги в кінці дня
 • швидко втомлюєтеся при ходьбі або бігу
 • є вроджені деформації ніг або стоп
 • постійно натирає мозолі або з'являються натоптиші
 • стоптується нерівномірно взуття (задня частина взуття)
 • ви помічаєте, що ваша стопа стала як ніби ширше, збільшилася повнота
 • часті головні болі, мігрені
 • діабетична стопа
 • труднощі в підборі взуття

Діагностика стоп

Комп'ютерна діагностика стоп FreeStep (Італія)

Процедура проходження комп'ютерного плантографіческого дослідження стопи на професійному Італійському обладнанні - FreeStep medica (комп'ютерну діагностику можна пройти в "Актив Центр" м Київ: пр. Оболонський, 1). Детальніше про комп'ютерну діагностику посилання. FreeStep sensor medika - це сучасне програмне забезпечення для вивчення динамічного і статичного подошвенного тиску, кінематики, тривимірного аналізу рухів тіла, біомеханіки. Комп'ютерна діагностика виконує безліч типів біомеханічної оцінки, включаючи: статичну і динамічну подошвенное тиск, ходи, аналіз руху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діагностика стоп на мембранному Плантографія Otto Bock (Німеччина)

​​​​​​​Процедура проходження плантографічного дослідження стопи на німецькому мембранному Плантографія Otto Bock займе близько 30 хвилин. (Мембранну діагностику можна пройти в "Актив Центр" за адресою: м Київ: вул. Петра Запорожця, 26 "а"; проспект Палладіна, 20; м Львів: вул. Городоцька, 213)

1 етап - Спеціаліст збирає всі необхідні дані за станом здоров'я, фізичного стану, скарги, симптоми.

2 етап - Візуальний огляд стану стоп і ніг. У разі необхідності перевіряється стан таза (на перекіс), в разі необхідності призначаються додаткові методи діагностики.

3 етап - Діагностика на Плантографія. Клієнт стає босими ногами на пристосування (плантограф), який представляє собою перекидну рамку з гумовою рельєфною мембраною. Під таким навантаженням від стопи на мембрану, виходить дуже інформативний відбиток, що дає можливість отримати фахівця для визначення зон перевантажень по стопі.

4 етап - Аналіз даних.

5 етап - Видача експертного висновку. Пояснення діагнозу, підбір або виготовлення протезно-ортопедичних виробів, рекомендації по відновленню функцій правильної роботи стопи.

Обидві методики діагностики дозволяють поставити діагноз з 100% точністю. Всі дані сканування і відбитків зберігаються в базі Актив Центру, при вторинному замовленні, ми зможемо оцінити зміни ніг за період лікування або профілактики захворювань стоп.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Клименко Марія Миколаївна
Невролог - вертебролог м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 2 відгуків

29.06.2017

Здравствуйте, была у вас на консультации и диагностике. Обследование мне очень понравилось. Заказала стельки и диагностика правда была бесплатной. Спасибо за стельки.

15.11.2017

До чего дошел прогресс. раньше не задумывался о ногах, какие там стельки и тд. Пока не стали болеть ноги) Советую пройти диагностику и узнать о своих ногах больше) за стельки спасибо, отлично ходить.

19.12.2017

Прошел диагностику, дали распечатку диагноза, рекомендации, заказал стельки. Ношу сейчас, ноги стали уставать и болеть меньше, уже привык к ним, первое время болели. Весной еще 1 закажу, более тонкие. Рекомендую компанию.