Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Редактор:
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Оновлено: 18.01.2022

Здорова стопа – це опора для скелета людини! Актив Центр лікування хребта та стопи пропонує комплексний, сучасний підхід – діагностику стоп, підбір та виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок.

Про стопу

Стопа – це найнижча точка людської ноги. Форма стопи поруч із природними системами балансу тіла робить людей здатними як ходити, а й бігати, підніматися і здійснювати безліч інших видів діяльності. Комплексна структура стопи містить понад 100 сухожиль, зв'язок і м'язів, які переміщують майже три дюжини суглобів, тоді як кістки забезпечують структуру. Структура стопи аналогічна структурі руки, але оскільки нога несе більшу вагу, вона сильніша і менш рухлива. Найбільша кістка ноги, п'яткова, утворює те, що зазвичай називають п'ятою. Арки стопи, які є трьома кривими на нижній частині стопи, забезпечують ходьбу та зменшують навантаження на тіло. Ці арки – медіальна арка, бічна арка та фундаментальна поздовжня арка – створюються під кутами кісток та зміцнюються сухожиллями, які з'єднують м'язи та зв'язки, а ті у свою чергу з'єднують кістки. Багато м'язів, які впливають на великі рухи ніг, розташовані в нижній частині ноги. Проте сама нога є мережею м'язів, яка може виконувати певні артикуляції та допомагають підтримувати рівновагу та гнучкість при русі людини. Зміни в стопі можуть призвести до зміни положення та функції ніг, а також до проблем хребта та інших захворювань. Загальні проблеми з ногами включають: біль у ногах, підошовні бородавки, подагра (тип артриту), підошовний фасціїт (біль у п'яті), переломи та напруження м'язів, діабетичні виразки стопи.

Кому потрібна діагностика стоп?

Дітям та підліткам. Рекомендується проходити дослідження раз на пів року, для контролю за правильним формуванням стопи, особливо у разі наявності плоскостопості або захворювань стопи у близьких родичів, за наявності патологій опорно-рухового апарату.

Дорослим. За наявності: симптомів болю, за наявності захворювань опорно-рухового апарату, зовні помітної деформації стопи та пальців, важкої роботи пов'язаної з тривалим знаходженням на ногах, професійні або аматорські спортивні навантаження, після перенесених травм або операцій.

Основні ознаки, за яких необхідно пройти діагностику стоп

 • біль у спині
 • біль у шиї
 • відчуваєте втому наприкінці дня
 • болять стопи
 • болять ноги
 • п'яткова шпора
 • деформація пальців
 • бувають судоми
 • відчуття тяжкості в ногах
 • набрякають ноги наприкінці дня
 • швидко втомлюєтеся при ходьбі або бігу
 • є вроджені деформації ніг чи стоп
 • постійно натирає мозолі або з'являється натоптиш
 • стоптується нерівномірне взуття (задня частина взуття)
 • ви помічаєте, що ваша стопа стала начебто ширша, збільшилася повнота
 • часті головні болі, мігрені
 • діабетична стопа
 • труднощі у підборі взуття

Варіанти Діагностики стоп в "Актив Центр"

 • Діагностика стоп на мембранному плантографі Otto Bock (Німеччина) статика - доступна на всіх Актив Центр:

КОНТАКТИ(М. Оболонь, М. Академмістечко, М. Позняки, М. Осокорки, М. Дарниця, м. Київ та м. Львів).

 • Комп'ютерна діагностика стоп FreeStep (Італія) статика та динаміка при ходьбі - доступна за Адресами:

м. Київ, проспект Оболонський, 1 (корпус 1) Телефони для попереднього запису м. Оболонь: (044)2277558; (067) 3462403)
м. Київ, пр. О. Палладіна, 20 Телефони для попереднього запису м. Академмістечко: (044) 344-20-90; (068) 073-77-59

Що таке Комп'ютерна діагностика стоп

Актив Центр лікування хребта та стопи пропонує комплексний та сучасний підхід у лікуванні проблем стопи – комп'ютерну діагностику стоп на італійському професійному обладнанні Sensor medica Free Step, а також підбір та виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок.

Записатися на консультацію

Якщо у вас є питання або ви хочете замовити товар, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Що виявляє та оцінює комп'ютерна діагностика FreeStep

Барометрична платформа Free Step дозволяє провести статичний, динамічний аналіз. Програмне забезпечення барометричної платформи призначене для вивчення динамічного (при ходьбі) і статистичного (без руху) підошовного тиску, кінематики ходи людини, тривимірного аналізу руху, біомеханіки стопи. У поєднанні з програмним забезпеченням FreeStep платформа є інтегрованим інструментом нового покоління для біомеханічного аналізу. Цифрові показники навантаження під час ходьби автоматично генеруються у звіти дослідження, діагностичний кольоровий висновок та всі рекомендації спеціаліста – Ви отримуєте на руки.

Переваги комп'ютерної діагностики

 • Проаналізувати дані навантажень на різні області стопи під час ходьби або стоячи.
 • Діагностувати наявність плоскостопості або інших деформацій, наявність захворювань суглобів та хребта.
 • Оцінити наявність різниці ніг та стоп.
 • Проаналізувати правильність формування стопи у дитини.
 • Підібрати або виготовити коригуючу або профілактичну індивідуальну ортопедичну устілку, що коригують ортопедичні вироби.
 • Провести аналіз, і з часом перевірити ефективність результатів вжитих заходів у лікуванні.

Як відбувається процедура діагностики стопи?

1 крок – фахівець збирає всі дані пацієнта, симптоматику, скарги.
2 крок – статичне дослідження (у положенні стоячи) на платформі FreeStep 3D.
3 крок – динамічне дослідження під час ходьби на платформі FreeStep.
4 крок – модульна система FreeMed проводить аналіз та обробку даних.
5 крок – фахівець вивчає дані аналізу та результати діагностик, робить висновок, у разі виявлення відхилень чи деформацій призначає необхідні заходи у лікуванні. Ви отримуєте на руки, висновок даних діагностики у кольоровому форматі та рекомендації спеціаліста.

Що таке діагностика стоп на мембранному плантографі

Процедура проходження плантографічного дослідження стопи на німецькому мембранному плантографі Otto Bock (Німеччина) займе близько 30 хвилин. (мембранну діагностику можна пройти в "Актив Центр" за адресою: м. Київ: вул. Петра Запорожця, 26 "а"; проспект Палладіна, 20; м. Київ, вул. Б. Гмирі, 4; м. Львів: вул. Городоцька, 213)

 

1 етап - Спеціаліст збирає всі необхідні дані щодо стану здоров'я, фізичного стану, скарги, симптоми.

2 етап - Візуальний огляд стану стоп і ніг. У разі потреби перевіряється положення тазу (на перекіс), у разі потреби призначаються додаткові методи діагностики.

3 етап - Діагностика на плантографі. Клієнт стає босими ногами на пристосування (плантограф), який є перекидною рамкою з гумовою рельєфною мембраною. Під впливом навантаження від стопи на мембрану виходить дуже інформативний відбиток, що дає можливість отримати спеціалісту для визначення зон перевантажень по стопі.

4 етап - Аналіз даних.

5 етап - Видача експертного висновку. Пояснення діагнозу, підбір або виготовлення ортопедичних виробів, рекомендації щодо відновлення функцій правильної роботи стопи.

Обидві методики діагностики дозволяють поставити діагноз зі 100% точністю. Усі дані сканування та відбитків зберігаються в базі Актив Центру, при вторинному замовленні, ми зможемо оцінити зміни ніг за період лікування або профілактики захворювань стоп.​​​

Виготовлення індивідуальних ортопедичних устілок

За результатами діагностики стопи лікар призначить необхідне виріб замовлення індивідуальної ортопедичної устілки. "Актив Центр" виготовить для Вас індивідуальний виріб з урахуванням показань діагностичного обладнання. У нас Ви зможете подивитися, вибрати та замовити ортопедичні устілки більш ніж з 12 варіантів заготовок, у тому числі і 3D устілки за прийнятною ціною. Докладніше Індивідуальні ортопедичні устілки

Показання для використання індивідуальних ортопедичних устілок

 • плоскостопість
 • захворювання хребта, суглобів нижніх кінцівок
 • порожні стопи або високий звід стопи
 • вальгусна стопа
 • деформація пальців стоп
 • мозолі, натоптиші
 • варикозне розширення вен, набряклість
 • цукровий діабет
 • п'яткова шпора

​​​​​​​​​​​

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів
Трухан Валерій Миколайович
Ортопед, Остеопат-кінезітерапевт. Реабілітолог-масажист м. Київ

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 2 відгуків

29.06.2017

Здравствуйте, была у вас на консультации и диагностике. Обследование мне очень понравилось. Заказала стельки и диагностика правда была бесплатной. Спасибо за стельки.

15.11.2017

До чего дошел прогресс. раньше не задумывался о ногах, какие там стельки и тд. Пока не стали болеть ноги) Советую пройти диагностику и узнать о своих ногах больше) за стельки спасибо, отлично ходить.

19.12.2017

Прошел диагностику, дали распечатку диагноза, рекомендации, заказал стельки. Ношу сейчас, ноги стали уставать и болеть меньше, уже привык к ним, первое время болели. Весной еще 1 закажу, более тонкие. Рекомендую компанию.