Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Редактор:
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Оновлено: 11.08.2021

Причини​​​

Причини болю між лопаток, причини виникнення болю посередині лопаток різноманітні та зустрічаються дуже часто:

 • Провокатор причин виникнення болів між лопаток, це статичний спосіб життя, сидяча робота з викривленою спиною, відсутність системних фізичних навантажень.
 • Занадто активні не систематизовані тренування в спортзалі, без компетентного тренера і грамотного підходу до процесу.
 • Наявність травм, забоїв, порушень грудного відділу хребта, а так само розтягнення, спазмування м'язів і зв'язок.
 • Тригерні точки, є м'язовими волокнами, які страждають від зміни мікроциркуляції з наступною ішемією цих м'язових областей і які мають здатність випромінювати дуже сильний біль як у тій же галузі, до якої вони належать, а також в інші області.
 • Зміни передньої м'язи: навіть передні грудні м'язи можуть викликати стан, при якому Центральна нервова система балансує і компенсує збільшення м'язового тонусу задніх м'язів з наступним біль між лопатками.
 • Тривожність. Емоційні розлади: психіка тісно пов'язана з кістково-м'язової системи - це відома річ, яку важко недооцінити. Проявляється у збільшенні кіфозу з подальшими потуральними змінами.
 • Респіраторні та серцеві розлади: у пацієнтів, які страждають хронічними обструктивними хворобами легень або від серцевих проблем.
 • Неправильний пози, часте утримання тулуба в неправильному положенні або тривалому (сидячи на роботі або за комп'ютером) можуть генерувати морфологічна зміна, що призводить до болю в грудях і відповідно між лопаток.
 • Проблема шлунка, стравоходу або легенів може призвести до хворобливого стану, коли тиск йде на ребро.
Записатися на консультацію

Якщо у вас є питання або ви хочете замовити товар, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Симптоми

Біль між лопатками може виявлятися такими симптомами:

 • Дискомфортні відчуття в лопаткової зоні відчуття напруги можуть бути пов'язані з кіфозами, сколіозами, остеохондрозами, грудними радикулітами, механічними ушкодженнями хребців і виявлятися як сильний біль між лопатками.
 • Колючі болі проміж лопаток можуть свідчити про запалення міжреберних нерва і мати прострілюючи характер.
 • Хрускіт в лопаткової зоні може свідчити про плечі лопатковому періартриті, виникає від підвищеного навантаження на плечовий суглоб.
 • Тягучий біль посередині лопаток може бути пов'язана із запаленням м'язів різного характеру призводять до міозитів, може набувати хронічну форму.
 • Оніміння рук і пальців рук, такі симптоми виникають при подразненні міжреберних нервів (невралгія). Як лікувати оніміння пальців та рук може призначити тільки лікар.

Болі під лопатками мають 2 види:

 • Хронічна, ниючий біль між лопатками з'являється при незручній статичній позі, нахилах, збільшується при навантаженні.
 • Гостра, нагла, має інтенсивний характер, часто порівнюють з ударом струмом, триває кілька секунд, людина не може поворухнутися і навіть дихати.

Лікування

У разі виникнення таких тривожних симптомів, ніж лікувати біль між лопатками зможе вирішити тільки компетентний лікар. Сучасна державна медицина застосовує різноманітні способи лікування. Лікар може порекомендувати ЛФК, заняття в басейні, носіння корсетів.

Лікування в Актив Центр

АКТИВ ЦЕНТР пропонує інноваційний метод лікування болю між лопатками. Досвідчені медики складають індивідуальну програму для кожного клієнта після ретельного обстеження і діагностування. Лікування болю між лопаток у чоловіків і жінок має відмінність по навантаженню, тому індивідуальна програма занять з реабілітологом враховує всі тонкощі фізичних, вікових, гендерних відмінностей.

Клініка Актив Центр застосовує суперсучасне обладнання ортопедичного напрямки для дієвого самооздоровлення і запуску всіх глибинних ресурсів тіла людини: тренажер Євмінова, петлі TRX, гімнастичне і спортивне обладнання в зоні ЛФК. Мета фахівців АКТИВ ЦЕНТРУ домогтися відновлення функціональності та працездатності всієї кісткової системи з допомогою простих, але дуже ефективних фізичних навантажень:

 • Методика Євмінова – спрямована на м'яке розтягнення хребетного стовпа і зняття блоків і затискачів у м'язах спини за допомогою спеціального обладнання.
 • Лікувальний масаж – покращує мікроциркуляцію, що своєю чергою забезпечує найкраще харчування кісткових і м'язових тканин.
 • Кінезітерапія – на спортивних тренажерах в щадному режимі опрацьовуються глибокі м'язи, що формують правильну поставу.
 • Заняття ЛФК – суглобова гімнастика, поліпшує гнучкість тіла і рухливість суглобів.

Дієва методика курсу програм Актив Центру позбавляє від проблем з опорно-руховим апаратом (без хірургічного і медикаментозного втручання!), зміцнює загальний імунітет, підвищує витривалість тіла, відновлює біобаланс всього організму.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Запольський Володимир Валентинович
Кінезітерапевт Реабілітолог Лікар спортивної медицини (ЛФК) Вертебролог, Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму