Автор:
Лікар ортопед
Редактор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 21.09.2021

Методи лікування "Актив-Центр"

Актив Центр широко застосовує консервативні методи лікування плоскостопості у дорослих і дітей. Використовуються наступні способи лікування: кинезіотейпування спеціальними стрічками, масаж (лікувальний масаж стоп покращує кровообіг, підвищує тонус м'язів) , лікувальна фізкультура, додаткові ортопедичні товари для реабілітації стоп (ортопедичні килимки, м'ячики, тренажер Євмінова для стоп, силіконові вкладиші і роздільники, шини та ін).

На консультації спеціаліста проводиться діагностика стоп на мембранному плантографі або комп'ютерна діагностика стоп (тільки в Актив Центрі на проспекті Оболонському, 1), проводить візуальний огляд і діагностику деформацій і опущення склепінь стоп. Діагностики інформативні і дають повну інформацію для постановки правильного або уточнення діагнозу, на підставі якої буде складено план лікування і необхідних заходів.

Особливе місце займають індивідуальні ортопедичні устілки, устілки будуть сприяти правильному розподілу навантаження на суглоби і хребет, поліпшувати амортизацію стопи, підтримувати звід стопи та п'яту в правильному положенні. Головним чинником лікування в виправлення плоскостопості у дорослих та дітей є час. Чим раніше буде вжито заходів та проведено лікування плоскостопості у дорослих і дітей, тим буде легше досягти результату і зупинити прогресування захворювання.

Так само Центр хребта і стопи "Актив-Центр" пропонує курси на профілактику і лікування кіфозу в Києві, сколіозу, остеохондрозу, міжхребцевих гриж та інших захворювань.

♦ операційне - це вид терапії, який слід застосовувати у важких і запущених випадках, після хірургічного втручання, так само існує довгий етап реабілітації.

Що такє плоскостопість

Стопа людини унікальна, ні в однієї тварини немає пружної стопи. Назва захворювання плоскостопість говорить вже сама за себе – плоска стопа. Амортизатором при ходьбі у людини виступає стопи, їх підтримують м'язи і зв'язки, таким чином, щоб при ходьбі «гасилася» вертикальна навантаження. При порушеннях розвитку зв'язкового апарату і слабкості м'язового каркаса поздовжня арка стопи не розвивається нормально і відбувається просідання або сплощення стопи. Можуть постраждати одна або обидві стопи. Захворювання схильні як діти, так і дорослі. За статистикою 80 % населення страждають цим захворюванням.

Причини

Ознаки плоскостопості та причини плоскостопості. Головними причина плоскостопості від чого з'являється захворювання є:

 • спадковість
 • вроджена неправильна стопа
 • підвищене фізичне навантаження на ноги і стопи
 • зайва вага
 • травми
 • надмірне стояння
 • надмірні навантаження при бігу та стрибків
 • надмірна ходьба
 • сильна навантаження при вагітності
 • різка зміна робочого середовища і навантаження на ноги (продавці, перукарі, верстатники, хірурги та ін. професії)
 • носіння вузького і незручного взуття
 • високий каблук
 • не якісна або погано підходить для стопи за розміром і параметрами взуття
 • вплив таких захворювань, як рахіт, поліомієліт, цукровий діабет
 • вік
 • малорухливий спосіб життя

Небезпечний вік плоскостопості

Як бачите причин не мало, для виникнення плоскостопості. У дорослому віці вилікувати плоскостопість повністю просто не можливо. Подбайте про стопі з раннього дитинства, щоб ваша дитина потрапила в ті самі 20% здорових людей. Дитяча стопа формується до 12 років. При народженні дитина має абсолютно плоскі стопи і до 2-х років плоскі стопи є нормою і тільки до 5 років склепіння стоп приймають вигнутий вигляд. Не потрібно змушувати дитину вставати на ніжки і ходити, поки не зміцніли кістки і м'язи, зв'язки, суглоби. Уникайте тривалих прогулянок на ногах до 3-х років і не змушуйте дитину скрізь ходити самостійно. Основні ознаками захворювання є швидка стомлюваність ніг і хворобливі відчуття в стопах і литках. Якщо дитина відмовляється грати в рухливі ігри і регулярно скаржиться на болі в ногах, обов'язково покажіть малюка дитячого ортопеда.

Перевіряємо плоскостопість у дітей!

Відвідуйте ортопеда хоча б 1 раз в рік, слідкуйте за скаргами дитини або візуальними змінами в ходьбі, стежте не тільки за стопами, але і за поставою.Існує багато способів, як перевірити плоскостопість у дитини. Найпопулярніший в домашніх умови відбиток босих ніг, ніжка намазується фарбою, ставитися на білий аркуш паперу і отримуємо відбиток, але до 5 років перевірити плоскостопість самостійно практично не можливо. І такий метод самостійної діагностики не є на 100% вірним.

Записатися на консультацію

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Види

Види плоскостопості. Розрізняють два види поперечне і поздовжнє плоскостопість:

♦ Поперечний – поперечний звід стопи стає плоским, стопа — коротше, перший палець відхиляється назовні. Вилікувати поперечне плоскостопість або краще сказати звести до мінімуму порушення у поперечному зводі, можливо тільки на початкових стадіях захворювання 1-ї і 2-ї. При 3-й та 4-й стадіях тільки оперативне втручання.​​​​​​​

♦ Поздовжнє — подовжній звід стає плоским і повністю стикається з прямою поверхнею підлоги. Від ваги людини залежить зміни в стопі, якщо вага великий, під тиск розмір стопи збільшується.

Ступені

Плоскостопість розрізняється і по мірою, існує 3 ступеня плоскостопості:

 • Плоскостопість 1 ступеня у дітей і дорослих – дуже важко помітити, для людини все проходить без болісно і без зовнішніх змін. Стан супроводжується слабовыраженными симптомами втоми в ногах, при навантаження з'являється не велика біль, до кінця дня набрякають ноги, змінюється хода.
 • Плоскостопість 2 ступеня у дітей і дорослих – склепіння стопи опускаються, на вигляд стопа виглядає сплющеної, з'являється сильний біль при ходьбі. Біль може підніматися вище до колінного суглоба, що ускладнює пересування. Захворювання впливає і на хребет, проявляючись в змінах хребетного стовпа.
 • Плоскостопість 3-го ступеня у дітей і дорослих – це самий важкий стан хвороби. Супроводжується симптомами: сильний біль у стопах, колінах, стегнах, попереку і голові, пальці на ногах деформуються і набувають молоткообразную форму, стає важко, підібрати зручне взуття.

Захворювання плоскостопість, викликає і загальні відхилення та деформації стопи і ніг: вальгусна і варусна деформація (відхилення п'ятки до зовні й усередину), клишоногість. Це не тільки зовнішній дефект, але і захворювання яке доставляє безліч незручностей і хворобливих відчуттів. При вальгсной деформації опускається середній відділ стопи з відхиленням у всередину, при варусної деформації все навпаки відхилення формується на зовнішню частину стопи. Ці деформації тягнуть за собою і зміни у формуванні кісток, зміни форми і розмірів.

У чому ж полягає головна небезпека плоскостопості?

Захворювання порушує амортизуючі можливості стопи, втрачаючи властивість, амортизації вся навантаження хвилею поширюється вгору, негативно впливаючи на суглоби і хребет. Що тягне за собою виникнення защемлень міжхребцевих дисків, деформацій стопи і пальців, кісточок на великому пальці ніг, натоптиші, мозолі, порушення кровообігу ніг, впливає на розвиток захворювань хребта (сколіозу, кіфозу, лардоза, гриж, протрузій і т. д.). Підходячи до питання як виправити плоскостопість та лікування хотілося б звернути вашу увагу результати і методи лікування плоскостопості у дітей та дорослих будуть різні. Це пов'язано з тим, що стопа дитини в ранньому віці ще тільки формується, і в цей час можна застосовувати будь-який вид корекції, а стопи дорослої у цьому відношенні більш ригидны до змін.

Чи можна вилікувати плоскостопість у дорослих?

У дорослих можливі поліпшення, і головним завданням для фахівців повинно стояти полегшення симптомів і запобігання розвитку захворювання та впливу на хребет, суглоби, коліна. Вилікувати повністю неможливо. У дітей же все навпаки, є всі шанси повністю вилікувати плоскостопість. Якщо Ви відчуваєте стану, описані вище, обов'язково відвідайте лікаря і пройдіть діагностику стоп. Лікар за плоскостопості Актив Центру для постановки точного діагнозу використовують не тільки багаторічний досвід роботи з даною проблемою, але і сучасний метод діагностики комп'ютерний плантографический комплекс Pedag і мембранний плантограф

Як виправити плоскостопість у дитини?

 
Плоска стопа є нормальною у немовлят і дітей молодшого віку ( до 44% дітей у віці від трьох до шести років ). У цьому віці, у відсутність яких - небудь супутніх симптомів, лікування є досить спірним.
Стопа зазвичай природним чином виправляє себе, так як м'язи зміцнюються і м'які тканини напружуються. Висота арки в нозі збільшується з віком приблизно до дев'яти років. Проблема полягає в тому, що плоскостопість зберігається, спонтанно виникає у дітей старшого віку або в більш пізньому віці, або пов'язане з болем та інвалідністю. Щоб почати лікування необхідно замовити індивідуальні ортопедичні устілки сформовані для корекції положення п'ятки. Корекція положення п'яти і арки стопи, ці 2 фактори приводять в правильне положення стопи і впливають на зупинку розвитку плоскостопості і уставят стопу в правильному положенні, підтримуючи тим самим природний розвиток і формування стопи при зростанні дитини. Обов'язково стежте за якістю купується взуття дитині, ганчіркові кросівки, сланці, кеди, взуття з м'якої п'ятою і тонкою підошвою необхідно виключити! Лікування плоскостопості у підлітків і дітей обов'язково варто включати лікувальну фізкультуру і масаж.

Лікування

Вилікувати плоскостопість не можна у дорослих, але можна його контролювати. Як не довести себе до операції?

Головним і основним призначенням лікування і профілактики плоскостопості, є не допустити подальшої деформації, розвитку погіршення стану стоп і ніг, хвороб суглобів, виникнення захворювань хребта і інших станів, пов'язаних з впливом плоскостопості. Ми вже не раз говорили і писали, що в людському тілі все, що пов'язано, стопи є фундаментом і опорою нашого тіла і найменші відхилення можуть вплинути на здоров'я в цілому. Чим раніше Ви почнете стежити за стопами, тим менше проблем стопа принесе в майбутньому. Лікування поперечної плоскостопості та повздовжньої відбувається за рахунок виконяння спеціальніх вправ для укріплення м'язів стоп, у поєднанні з індивідуальніми ортопедичнимі устілками.

Основні способи лікування поділяються на 2 види:

 • консервативне - основною метою даної терапії є зміцнення м'язів і суглобів, підтримка склепінь стопи, поліпшення властивості амортизації, розвантаження і рівномірний розподіл навантаження по всій стопі.
 • хірургічне - операційні методи лікування.

Профілактика

Додаткова профілактика плоскостопості може проводитися вдома, це контрастні ванночки, вправи для стоп від плоскостопості щоденного використання, правильно куплене взуття, ходіння без взуття та багато іншого. Домашні заходи:

 • У теплу пору року можна ходити без взуття, вибираючи кам'янисту поверхню або придбати спеціальний ортопедичний килимок-доріжку, півсфери, масажні м'ячики та інші ортопедичні вироби. На поверхні ступні розташовані активні точки, тому це сприяє не тільки формуванню і позбавлення від больових відчуттів в стопі, але і загального здоров'я. Варіантів дуже багато, такі ортопедичні килимки можна придбати в спеціалізованих ортопедичних магазинах або зробити своїми руками;
 • Лікувальна гімнастика - це головна умова. Знаючи ступінь плоскостопості, можна підібрати і виконувати вправи в домашніх умовах або звернутися в спеціальний центр, який займається даною проблемою. Приділяючи 20 хвилин в день, можна добитися хорошого результату;
 • Індивідуальні ортопедичні устілки. Допоможуть поставити стопи в правильне положення, підтримати звід стопи, правильно розподілити навантаження, зняти втому і больові відчуття, не допустити розвитку захворювання;
 • Плавання. Це теж хороший спосіб розробити раціональний рух стопи. Особливо ефективно плавання в стилі кроль;
 • Масаж. Хороший і ефективний засіб, можна проводити і самим, погладжування, розминання, розтирання, здавлювання. Це призводить до тонізації м'язів, зв'язок і приводить їх в тонус.
 • Правильний вибір взуття при плоскостопості дуже важливий фактор. Замовивши індивідуальні ортопедичні устілки виникає питання вибору взуття. Взуття має бути бажано з м'якої шкіри, уникайте синтетичних матеріалів, широкий носок, підошва добре гнутися, для дітей прийнятний невеликий каблук 0,5 см, задник взуття мати щільну завищену основу, не натирати, не тиснути, не мати сторонніх запахів.

Лікування по суті є консервативним, але дуже ефективним. Важливо не допустити погіршення і прогресування захворювання. Це найголовніша мета яку потрібно поставити перед собою і з терпінням рухатися до неї. Деякі фахівці вважають, що плоскостопість у дітей до 2-3-х років, є фізіологічним, але варто звернути увагу на ширину стопи, положення ніжок, формування п'яткової кістки (вальгус). І в разі виявлення проблем відразу прийняти відповідні заходи вчасно і уникнути неприємних проблем в майбутньому. І не тільки зі стопою і ногами, але і хребтом. Багато хто задається питанням, як лікувати плоскостопість у дорослих. Виправити плоскостопість дорослого і вилікувати плоскостопість повністю не можна, всі заходи профілактики дають не маловажне запобігання розвитку захворювання, полегшення стану, симптомів, розвитку супутніх захворювань опорно-рухового апарату. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед
Подзорова Алла Вікторівна
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Литвин Микола Степанович
Старший реабілітолог, кінезітерапевт
Джулай Денис Валерійович
Реабілітолог-масажист

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 4 відгуків

07.09.2018

Давно мучилась с ногами, мне уже 48 лет, врач сказал, что лечить плоскостопие уже поздно. Порекомендовал сделать стельки, ходить на массаж, проходить курс занятий для стоп. Решила попробовать. С стельками стало лучше ходить, заказала себе еще 2 пары, ноги меньше устают и не болит стопа. Занятия курс прошла пока один, массаж очень помогает от усталости в ногах. Хороший курс занятия плюс массажи. Индивидуальные стельки хорошего качества.


Администратор Актив Центр

2019-03-28

Благодарны за отзыв! Вы правы 50% успеха в лечении - это заслуга и желание клиента получить результат. Ждем Вас на профилактические занятия! Всего вам наилучшего, а главное здоровья!

30.10.2018

Посетил консультацию, давно болели ноги. Плоскостопие. Стельки ношу давно, эффект от стелек мне нравится, ни так болят ноги. Консультация нормальная, стельки мне очень понравились. Предоплата у них 100%! хорошо что предупредили. Сделали за неделю. Я доволен, еще вернусь.

28.03.2019

Однозначно оценка вам 5 звезд! Моему ребенку 9 лет, уже 2 года носим стельки, врачи поставили диагноз плоскостопие и он косолапит. Заказывали индивидуальные стельки в другом, но эффективности от этих стелек не замечала. В июне 2017 обратились в Актив центр для заказа индивидуальных стелек и диагностики. Пришли на консультацию к специалисту Ванюшкину Виктору Валерьевичу. Заказали стельки и реабилитолог выписал нам домой делать комплекс упражнений для стоп и ног, дали распечатку с упражнениями. Я мама ответственная, но времени совсем не хватает заниматься с ребёнком дома, решили приобрести курс "Плоскостопие" из 10 занятий и 10 массажей и конечно ортопедические стельки. Прошли курс и через 2 месяца прошли еще курс такой, посещаем его с перерывом по возможности. Через пол года, пришли еще раз на повторную консультацию. Результаты отпечатка сравнили вместе с Виктором Валерьевичем, результат есть и косолапить перестал, в перерывах между курсами занятий и массажа, дома все равно каждый день делали по 15 минут упражнения которые нам написали. Считаю, что данной проблеме нужно уделять внимание не только пройти курс, но и работать дома самим и результат тогда обязательно будет. Мне понравился подход специалистов этого центра, мне не обещали сразу и многого, все постепенно и верными шагами. Сейчас продолжаем следить за этой проблемой. Довольны, что обратились к вам. Успехов в работе и развития.

18.10.2019

Прочитала, хорошая информация, записалась на консультацию и правда плоскостопие у меня и болели ноги. Консультация бесплатная, в наше время редкость. Рекомендую.