Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Оновлено: 24.04.2019
СИМПТОМИ
Симптоми кривошиї помітні візуально, це основний симптом - шия нахиляється в бік ураженого м'яза, а голова повернута в іншу, розмір шиї збільшений, спостерігається асиметрія особи та плечей, спазм та біль у м'язах шиї. Як бачите, ознаки кривошиї очевидні, але їх легко переплутати з іншими симптомами захворювань.
 
Записатися на консультацію

Якщо у вас є питання або ви хочете замовити товар, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

ДІАГНОСТИКА
Діагностика кривошиї починається з повного збору анамнезу початку захворювання, огляду лікаря і пальпації. Рентгенологічне дослідження є обов'язковим інструментальним методом діагностики при підозрі на це захворювання, але найбільш ефективне методом діагностування в наш час вважається магнітно-резонансна томографія (МРТ). І ще одна не маловажна дослідження - електроміографія, дозволяє досліджувати стан м'яза. Лікарі, які займаються даною проблемою – ортопед, невропатолог, педіатр, масажист.
ЛІКУВАННЯ
Загалом, Кривошея не небезпечна для життя. Якщо симптоми обмежені жорсткістю м'язів і болем, зверніться до лікаря протягом одного дня після початку захворювання. Якщо ви пошкодили шию та у вас спазм м'язів, негайно зверніться у відділення невідкладної допомоги лікарні. Медичні працівники повинні оцінювати кожного, хто відчуває спазми м'язів шиї, пов'язані з ковтанням або диханням, або симптоми, які можуть зачіпати центральну нервову систему. Лікування кривошиї у дорослих спрямована на розслаблення м'язів шиї, включає ліки, фізичні пристрої, ботулінічний токсин, фізіотерапію, вправи на розтяжку і хірургічне втручання. Постійні спазми м'язів шиї можуть вимагати направлення до невролога або хірурга.
Лікування кривошиї у дітей може виконуватися пасивне розтягування (розтяжки, що виконуються з допомогою батьків або професійного масажиста). І використання звуків, щоб змусити дитину повернути голову в певному напрямку. Фізіотерапевт або реабілітолог з лікувальної фізкультури порекомендує розтяжки та інші вправи та покаже, як їх правильно виконувати. Фізичні вправи для дорослих з кривошиї можуть включати поступові (покрокові) вправи для шиї. Спочатку ви можете почати поступово рухати головою трохи в кожному напрямку. Потім постарайтеся тримати голову в остаточному положенні протягом більш тривалого періоду часу. Робіть вправи вдома кілька разів у день перед дзеркалом, коли це можливо, щоб побачити, вам вдалося підняти голову далі. Якщо ви не можете виконувати ці вправи самостійно, звертайтеся в спеціалізовані центри до фізіотерапевта або реабілітологу, який допоможе правильно виконувати рухи та підбере вправи.
 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Запольський Володимир Валентинович
Кінезітерапевт Реабілітолог Лікар спортивної медицини (ЛФК) Вертебролог, Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму