Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 21.09.2021

ЩО ТАКЕ АРТРИТ?

Артрит – буквально означає «запалення суглобів», патологія, яка впливає на сполучну тканину, викликає суглобові болі, набряки, дегенерацію, інвалідність. І чоловіки і жінки, діти і дорослі. Близько 350 мільйонів людей у всьому світі мають артрит. Суглоби являють собою анатомічні структури, іноді складні, які призводять до контакту двох або більше кісток. У людському тілі близько 360, і їх завдання полягає в тому, щоб утримувати різні сегменти кістки разом, щоб скелет міг виконувати свою функцію підтримки, мобільності та захисту. Вважається, що артрит вражає людей в літньому віці, але останнім часом лікарі все більше діагностують це захворювання навіть у дітей, так як існує понад 100 видів артриту, що зачіпають тільки суглоби, тому своєчасна діагностика артриту і проведене лікування артриту допоможуть уникнути більш тяжких наслідків у майбутньому.

ВИДИ

Види артриту:
 • Інфекційний або гнійний артрит;
 • Ревматоїдний артрит;
 • Артроз;
 • Остеоартрит;
 • Артрит, викликаний травмою;
 • Ревматизм суглобів;
 • Подагричний артрит;
 • Ювенільний ревматоїдний артрит.
Двома основними типами артриту є остеоартрит, також відомий як дегенеративний артрит і ревматоїдний артрит, аутоімунний або запальний артрит. Майже всі форми артриту потрапляють в одну з цих двох категорій. Початок, прогресування і симптоми ревматоїдного артриту та остеоартриту дуже різні і зазвичай зачіпають людей різного віку.
 

Анатомічно суглоби поділяють на три категорії:

 • волокнисті з'єднання, позбавлені рухливості, наприклад кістки черепа .
 • хрящові суглоби, з поганою рухливістю, наприклад хребці хребетного стовпа .
 • синовіальні суглоби, які завдяки своїй особливій формі дуже рухливі. Елементи, такі як: суглобові поверхні, суглобова капсула , порожнина суглоба, гіаліновий хрящової шар, що покриває поверхні суглоба, синовіальна мембрана і ряд зв'язок.
 • сухожилля, найбільш відомими є колінні , плечові або гомілковостопні суглоби.

ПРИЧИНИ І ОЗНАКИ

Профілактика і причини артриту
Причини виникнення артриту залежать від різних факторів, таких як ураження (призводять до артрозу), порушення обміну речовин (такі як подагра), спадковість, дія бактеріальних і вірусних інфекцій, імунна дисфункція (наприклад, ревматоїдний артрит і системний вовчак). Найбільш часто артрит класифікується як одне з ревматичних захворювань. Причина артриту може бути травматичного, метаболічного, інфекційного, аутоімунного та ідіопатичного походження. Виникнення різного існуючого артриту залежить від причин походження. Основна профілактика це фізична терапія, стежити за своїм станом здоров'я, відвідувати лікаря під час перших симптомів прояви захворювання.
Ознаки артриту
Симптоми залежать від перебігу захворювання і періоду. Гострі і хронічні стани. Виникнення стадії та типу - гострий артрит суглобів, може статися раптово, сильний біль і підвищення температури тіла, почервоніння місця запалення, головні симптоми стану. Хронічне протікання хвороби йде повільно і поступово прогресує. Небезпека полягає в тому, що хвороба може перейти в хронічну форму. Симптоми різноманітні, вони схожі, оскільки мають тенденцію впливати на суглоби, м'язи, зв'язки, хрящ і сухожилля, і багато з них можуть впливати на інші області тіла.

СИМПТОМИ

 • Жорсткість суглобів - це спостерігається, коли суглоби і м'язи більш жорсткі вранці, до такої міри, що неможливо ходити або встати з ліжка. Для тих, хто страждає на ревматоїдний артрит, може знадобитися кілька годин, перш ніж він зможе рухатися плавно. Обмеження рухливості.
 • Набряк.
 • Почервоніння в області поразки.
 • М'язова слабкість.
 • Багато форми артриту можуть викликати симптоми, що впливають на різні органи організму: лихоманка, набряк лімфатичних вузлів, втрата ваги, втома, загальне нездужання.
 • Нездужання і симптоми (температура), спричинені аномаліями органів, таких як легені, серці або нирки.

ТИПИ АРТРИТУ

Типів артриту дуже багато: остеоартрит, ревматоїдний, анкілозуючий спондиліт, шийний спондильоз, системна червона вовчанка, подагра, фіброміалгія, энтеропатический артрит, реактивний артрит, ревматична поліміалгія, псоріатичний артрит, вторинний артрит, ювенільний ідіопатичний артрит та ін А деякі є якраз тією самою причиною виникнення артриту. Нижче ми опишемо лише малу частину з них. Кожен випадок має розглядатися тільки фахівцем і відповідно типом і причини виникнення визначати яку необхідно лікування від артриту.
Записатися на консультацію

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Остеоартрит

Є найбільш поширеним типом артриту.Характеризується запальним станом. Виникає через погіршення хрящового шару, що покриває суглобні поверхні. Фактори ризику остеоартриту різні; серед найбільш важливих: похилий вік , відноситься до жіночої статі, травми і ожиріння. Остеоартрит може впливати на будь-який суглоб, однак він має схильність до суглобів руки, колін , стегон і суглобів хребта. На додаток до болю, суглобової жорсткості, набряклості додається зменшення здатності рухатися, це пов'язано з утворенням остеофітів (або кісткових відрогів). На просунутій стадії остеоартрит дуже ускладнює використання суглобів. Наприклад, навіть просте завдання, така як - писати ручкою, може бути складною для виконання. Лікування артритів такого типу, на жаль немає, існує тільки симптоматичні методи лікування, тобто спрямовані на зниження існуючих симптомів. В терапевтичних і профілактичних цілях, лікарі рекомендують залишатися активними і практикувати постійні лікувальні фізичні вправи .

Ревматоїдний артрит

Являє собою аутоімунне захворювання або розлад, який виникає в результаті несправності імунної системи. Різні дослідження показали, що він має декілька факторів ризику, серед них найбільш важливими є: генетична схильність, приналежність до жіночої статі, вік від 40 до 60 років, куріння, віруси герпесу та вірус Епштейна-Барр (ВЕБ). Такий тип артриту атакує суглоби в синовіальної мембрани і викликає, у свою чергу, зміна всієї суглобової структури, з пошкодженими суглобовими поверхнями і суглобовим хрящем, з ослабленням і розтягуванням зв'язок і з суглобовою капсулою, яка змінює свою форму. На початку ревматоїдного артриту запалення в основному вражає суглоби пальців рук і ніг . На більш просунутій стадії він також впливає на суглоби зап'ястя, коліна, гомілки, стегна і плечові суглоби. Запалення може включати шкіру, лімфо залізисту систему, дихальну систему та очі. На додаток до класичних симптомів артриту ревматоїдная форма також може викликати лихоманку , втрату ваги і гіпотрофію м'язів . Часто стан чергує фази, що характеризуються інтенсивною симптоматикою з фазами видимої ремісії. Як і у випадку з остеоартритом, ревматоїдний артрит невиліковний, і тільки існуючі методи лікування проти нього складаються із симптоматичних ліків, спрямованих на поліпшення симптомів і уповільнення дегенерації суглобів.

Анкілозуючий спондиліт

Являєтся формою хронічного та дегенеративного артриту, аутоімунного походження.Це в основному определяе
т злиття суглобових елементів хребтового стовпа і впливає на ефективне функціонування сухожиль і зв'язок в декількох частинах тіла (особливо на спині ). Через злиття суглобових елементів хребта останній втрачає гнучкість і ставить під загрозу постуральную установку пацієнта. Точні причини виникнення поки не ясні. Згідно найбільш достовірним причинним теоріям, він має генетичне походження.На просунутій стадії, впливає на інші галузі людського тіла, в тому числі: очі (очне викликає запалення), зміна форми аорти і серце.Немає ніякого конкретного лікування від цього типу, єдині доступні методи лікування є симптоматичними і спрямовані на відстрочку виникнення ускладнень.

Шийний спондильоз

Є розладом дегенеративного захворювання, яке вражає хребет, а саме шийний відділ хребта. За рахунок останнього він визначає форму артриту, яка індукує повільну, але прогресуючу деформацію тіл хребців і міжхребцевих дисків . Точні причини цервікального спондильозу невідомі. Тим не менше, дослідники згодні з тим, що початок стану обумовлено рядом факторів, у тому числі: певної генетично-сімейною схильністю, стресом і повторної травмою шийного відділу хребта, важкою працею, зусиллями, хірургічними втручаннями для видалення гриж. диска і т. д. Згідно з наявними клінічними даними, шийний спондильоз особливо широко поширений серед населення у віці старше 60 років; так що це, ймовірно, розлад, також пов'язане зі старістю. Відсутність специфічного лікування шийного спондильозу, терапевтична мета доступних сьогодні процедур - поліпшити симптоми (зменшити біль, запобігти постійні травми хребта і т. д.).

Артрит коліна

не є типом різновиди артриту, але поразка цій галузі, дуже часто зустрічається у зверненнях клієнтів. Що таке артрит коліна і чому йому схильні дорослі і діти? Інша назва захворювання - гонартроз. Це запалення всередині і навколосуглобових областях, вражає одне або два коліна. Найбільш часта причина виникнення велике навантаження на коліна і остеохондроз. Цим захворюванням страждає більше 40 % дорослих і понад 25% дітей.

ДІАГНОСТИКА

При появі вищевказаних симптомів обов'язково потрібно звернутися до лікаря. Залежно від причин пацієнт може бути направлений до ревматолога, хірурга, ортопеда, травматолога, реабилитологу .Постановка діагнозу починається зі збору повного анамнезу, історії виникнення перших симптомів і стану, проводиться фізіологічне обстеження. Аналіз крові, зазвичай є найбільш інформативним для діагностики, для виявлення параметрів пов'язаних з генезисом запального процесу, ревматоїдний фактор, цитруллинированный антициклічний пептид. В інших випадках лікар може взяти невеликий зразок суглобової рідини, на якому будуть проводитися тести, щоб виключити наявність інших патологій. Радіологічні дослідження проводяться з регулярними інтервалами часу для моніторингу еволюції пошкодження суглобів. Всі ці дослідження допоможуть у визначенні, ніж лікувати артрит.
Дуже небезпечний артрит у дітей, ніж раніше педіатр помітить прояви хвороби , тим ефективніше буде лікування при артриті і можна буде уникнути наслідків захворювання. Діагностика у дітей спочатку проводиться фахівцями: педіатром, ревматологом, дерматологом. Інструментальна діагностика при артриті призначається як дорослим, так і дітям: УЗД суглобів, рентгенографія, КТ або МРТ суглобів і хребта.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Методи лікування артриту
На сьогоднішній день, на жаль, немає універсального фармакологічного засобу, ефективного для лікування ревматоїдного артриту на постійній основі. Тим не менш, ліки і деякі не фармакологічні терапевтичні стратегії (фізіотерапія) можуть контролювати симптоми і знімати біль. В найбільш серйозних випадках операція може бути кінцевим терапевтичним варіантом, деякі пацієнти з важким ревматоїдний артрит потребують спільного протезуванні. Основна мета, способи і лікування гострого артриту колінного або артриту рук або іншого виду захворювання, повинні бути спрямовані на контроль симптомів і зниження патологічної прогресії, щоб уникнути подальше пошкодження-ураження суглобів. До тих пір поки буде встановлена причина захворювання, використовується медикаментозне лікування для боротьби з болем. Після підтвердження діагнозу приймаються анти ревматичні препарати. Артрит може спричинити за собою розвиток інших захворювань.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед
Подзорова Алла Вікторівна
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Литвин Микола Степанович
Старший реабілітолог, кінезітерапевт
Джулай Денис Валерійович
Реабілітолог-масажист

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму