Автор:
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Оновлено: 13.12.2017

ЩО ТАКЕ МІОЗИТ?

Медичний термін міозит вказує на специфічне патологічний стан, що характеризується запаленням м'язів тіла, яке викликає почуття слабкості та м'язовому болю в уражених м'язах під час скорочення, що надалі може викликати м'язову атрофію. М'язова атрофія означає зниження м'язової маси, що значно знижує здатність уражених м'язів правильно функціонувати. Іншими словами, атрофування м'яз – слабка.

Залежно від причини картина симптомів може бути дуже складною, так що в деяких випадках здоров'я пацієнта серйозно порушується. Коли міозит продовжується тривалий час, м'язові волокна, які складають наші м'язи, погіршуються. Якщо вчасно не втрутитися рано і пізно стан може призвести до серйозних наслідків і розвивається гострий міозит, хоча в більшості випадків міозит має тенденцію до позитивного вирішення.

ФОРМИ ТА ПРИЧИНИ МІОЗИТУ

Існує багато форм міозиту. Їх класифікація заснована, з міркувань зручності, на що викликають причини.

Причини різні, в залежності від форми міозиту:

 • Ідіопатіческіе запальні. Вони включають всі рідкісні форми міозиту, які не можуть бути пояснені та не вивчені причини. Основними формами є ідіопатичний полі міозит, ідіопатичний дерматоміозит і міозит організму. Дуже часто ці форми міозиту мають характеристики аутоімунних захворювань, у яких імунна система не виконує функції захисту організму, повертається проти неї, нападаючи на неї.
 • Інфекційний міозит. Деякі віруси, паразити та бактерії можуть проникати в наше тіло і м'язи, викликаючи міозит. Найбільш поширеними мікроорганізмами є віруси грипу, деякі віруси респіраторних шляхів, вірус СНІДу, бактерії стафілокока. Віруси проявляють себе в гострій формі.
 • Міозит, пов'язаний з іншими захворюваннями. Деякі міозити виникають у зв'язку з іншими захворюваннями: системний червоний вовчак, рак яєчників, рак легенів, рак молочної залози, склеродермія, новоутворення (пухлини) деяких органів і т. д.
 • Окисний міозит. Тип запалення утворений аномальної кістковою масою всередині однієї або декількох м'язів. Причини цієї аномалії дуже часто пов'язані з важкої м'язової травмою, в якій є дуже глибока гематома. Міозит обмежується місцем, де була сформована кісткова маса.
 •  Лікарський міозит. Деякі ліки або певні комбінації ліків можуть мати побічні ефекти, які можуть викликати запалення м'язів. В основному це ліки, які застосовуються проти вірусів, наприклад СНІДу або інших вірусних захворювань.

ОЗНАКИ І СИМПТОМИ

На ранніх стадіях ознаки мають наступний характер: втома, слабкість, обмеженість у русі, через декілька тижнів з'являються болі в м'язах. Міозит головним чином зачіпає ті м'язи, які дозволяють рухатися і близькі до хребта. Тому найбільш постраждалими від розладу є шия, плечі, стегна і руки.

Симптоми можуть бути і дуже нагадують грип, ГРВІ:

 • Лихоманка
 • Нежить
 • Біль у горлі та голові
 • Кашель
 • Слабкість в тілі: в руках, ногах і т. д.
 • Відсутність апетиту.

ДІАГНОСТИКА

Щоб поставити правильний діагноз, вам необхідний ретельний об'єктивний огляд, підтверджений аналізом крові, біопсією ураженої тканини та різними інструментальними дослідженнями.

ЛІКУВАННЯ

Найголовніше визначити причину запуску хвороби та тільки тоді вже визначатися, як лікувати міозит шиї, стегна, плеча і т. д. В залежності від ураженої ділянки та причини виникнення визначається, ніж лікувати міозит стегна, шиї, плеча, руки:

 • поліміозит, дерма міозити, міозит: прийом кортикостероїдів, і якщо їх недостатньо, призначаються імунодепресанти та ін'єкції імуноглобулінів;
 • інфекційні міозити: рекомендується відпочинок, протизапальні препарати та антибіотики;
 • міозити пов'язані з іншими захворюваннями та патологіями: необхідно лікувати спеціальним лікуванням для кожного випадку (лікування остеопорозу) ;
 • окисний міозит: вирішується хірургічним шляхом;
 • фармацевтичний міозит: необхідно негайно припинити будь - фармакологічне лікування.

ЛІКУВАННЯ В АКТИВ ЦЕНТР

Актив Центр пропонує лікування станів міозиту в Києві. Для терапії професійного міозиту використовують комплексний підхід, в першу чергу встановлюється діагноз, визначається причина виникнення захворювання, призначається медикаментозне лікування в поєднанні з фізичним відновленням, так само застосовується фізіотерапія для поліпшення кровообігу в уражених м'язах, розігрівання з використанням різних технік масажу.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний вертебролог, реабілітолог "Актив-Центр" м. Київ
Плотницький Валентин Віталійович
Кінезіолог, Юмейхо-терапевт, Остеопат, Мануальний терапевт м. Київ
Марищак Олександр Сергійович
Ортопед, вертебролог м. Київ
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед м. Київ
Головата Ольга Вікторівна
Вертебролог, лікар невролог м. Київ
Подзорова Алла Вікторівна
Терапевт-вертебролог, лікар лікувальної фізкультури м. Київ
Сапронов Олександр Михайлович
Вертебролог, головний реабілітолог - "Актив Центр" м. Львів
Терлецький Ярослав Львович
Ортопед-травматолог м. Львів
Волинська Людмила Олександрівна
Невролог-вертебролог, Рефлексотерапевт г. Київ
Олійник Роман Миколайович
Невролог м. Львів

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму