Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 10.01.2024

Лікування міозиту

Що таке міозит?​​​​​​​

Медичний термін міозит вказує на специфічний патологічний стан, який характеризується запаленням м'язів тіла, що спричиняє відчуття слабкості та м'язового болю в уражених м'язах під час скорочення, що згодом може спричинити м'язову атрофію. М'язова атрофія означає зниження м'язової маси, що значно знижує здатність уражених м'язів правильно функціонувати. Іншими словами, атрофований м'яз - слабкий. Залежно від причини картина симптомів може бути дуже складною, тож у деяких випадках здоров'я пацієнта серйозно порушується. Коли міозит триває тривалий час, м'язові волокна, які складають наші м'язи, погіршуються. Якщо своєчасно не втрутитися, рано чи пізно стан може призвести до серйозних наслідків і розвивається гострий міозит, хоча в більшості випадків міозит має тенденцію до позитивного вирішення.

Форми міозиту

Існує багато форм міозиту. Їх класифікація заснована, з міркувань зручності, на причинах, що їх викликають.

Ідіопатичний запальний міозит

Ідіопатичний запальний міозит (ІЗМ) являє собою групу рідкісних і складних запальних захворювань м'язів, що характеризуються запаленням без явної відомої причини. Цей стан часто зачіпає скелетні м'язи, спричиняючи біль, обмеження рухливості та слабкість. Симптоми ІВМ можуть включати в себе ранкову жорсткість у м'язах, труднощі з підйомом і ходінням по сходах, загальну стомлюваність і навіть дифузне відчуття болю в м'язах. Також спостерігаються ознаки запалення, такі як набряклість і почервоніння уражених ділянок. Діагноз ІВМ є викликом для лікарів, оскільки він ґрунтується на виключенні інших можливих причин запалення м'язів. Лабораторні тести, включно з аналізом крові на наявність специфічних маркерів запалення, та інструментальні дослідження, такі як магнітно-резонансна томографія, можуть бути використані для підтвердження діагнозу. Лікування ІВМ охоплює застосування імуномодулювальних препаратів, таких як глюкокортикостероїди, а також фізіотерапію для підтримки рухливості та зміцнення м'язів. У зв'язку з характером захворювання, підхід до лікування часто вимагає індивідуалізованого підходу, з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Інфекційний міозит

Інфекційний міозит являє собою захворювання, пов'язане із запаленням м'язів, викликаним інфекційним агентом. Це може охоплювати бактеріальні, вірусні або грибкові інфекції, які проникають у м'язи і спричиняють їхнє запалення. Симптоми інфекційного міозиту можуть варіювати від болю і відчуття напруги в уражених м'язах до обмеження рухливості та загального нездужання. Можливі також ознаки інфекції, такі як лихоманка, набряклість і почервоніння в ділянці уражених м'язів. Діагностика інфекційного міозиту зазвичай включає в себе медичний огляд, лабораторні тести для виявлення збудника інфекції та зображення, таке як рентген або магнітно-резонансна томографія, для оцінки ступеня ураження м'язів. Лікування інфекційного міозиту часто включає застосування антибіотиків, антивірусних або протигрибкових препаратів, залежно від типу інфекції. Також може знадобитися симптоматична терапія для полегшення болю і поліпшення загального стану пацієнта. Важливим аспектом в управлінні інфекційним міозитом є раннє виявлення та ефективне лікування основної інфекції, щоб запобігти подальшому поширенню запалення в м'язах і мінімізувати ризик ускладнень.

Ревматичний міозит

Ревматичний міозит - це складне захворювання, яке впливає на м'язи, викликаючи запалення і різноманітні клінічні прояви. Лікування ревматичного міозиту зазвичай включає застосування протизапальних препаратів, фізіотерапію та реабілітацію з урахуванням індивідуальних особливостей кожного випадку. Систематична взаємодія з лікарем стає ключовим фактором в управлінні ревматичним міозитом, забезпечуючи більш точний і персоналізований підхід до лікування. Аналіз міозиту, включно з ключовими параметрами, як-от рівень запальних маркерів, допомагає точніше визначити характер захворювання і вибрати відповідний план лікування. Симптоми ревматичного міозиту можуть варіювати, але часто включають в себе болі в м'язах, обмеження рухливості, втому і загальну слабкість. Додаткові симптоми можуть включати підвищену температуру в ураженій ділянці, набряклість, а також погіршення загального самопочуття. Важливо зазначити, що симптоми можуть відрізнятися залежно від конкретного виду міозиту та індивідуальних особливостей пацієнта. 

Травматичний міозит

Травматичний міозит являє собою форму запалення м'язів, що виникає внаслідок травми. Цей стан може бути спричинений різними механічними ушкодженнями, такими як удари, вивихи або розтягнення м'язів. Місця найбільшої схильності включають міозит шиї та міозит спини, оскільки ці ділянки схильні до підвищеної фізичної активності. Симптоми травматичного міозиту можуть проявлятися у вигляді болю, набряклості й обмеження рухів у зоні пошкодження. У разі міозиту шиї, пацієнти можуть зазнавати труднощів з поворотами голови і нахилами. Травматичний міозит спини може супроводжуватися болями при русі й обмеженням підйому важких предметів. Діагноз зазвичай встановлюють на основі анамнезу, фізичного обстеження та іноді інструментальних методів, наприклад, зображень методами рентгена або МРТ. Раннє виявлення травматичного міозиту і вжиття відповідних заходів допомоги можуть допомогти запобігти хронічному запаленню і прискорити процес відновлення.

Міозит, пов'язаний з іншими захворюваннями

Деякі міозити виникають у зв'язку з іншими захворюваннями: системний червоний вовчак, рак яєчників, рак легенів, рак молочної залози, склеродермія, новоутворення (пухлини) деяких органів тощо.

Окислювальний міозит

Окислювальний міозит являє собою форму запалення м'язів, пов'язану з процесами окислення в організмі. Цей стан може торкнутися різних ділянок тіла, включно з міозитом шиї та міозитом спини, спричиняючи різноманітні симптоми. На відміну від класичних форм міозиту, окислювальний міозит пов'язаний з підвищеним рівнем вільних радикалів і окислювальним стресом у м'язових тканинах. Цей процес може виникнути через різні чинники, як-от навколишнє середовище, тривалі фізичні навантаження або порушення обміну речовин. Симптоми окислювального міозиту можуть містити біль в уражених м'язах, обмеження рухливості та загальну слабкість. Міозит шиї, в даному випадку, може проявлятися труднощами під час поворотів і нахилів голови, а міозит спини - болями і дискомфортом під час руху. Діагностика окислювального міозиту може становити певні труднощі, оскільки потрібне виявлення змін на рівні молекулярних і клітинних процесів. Лабораторні дослідження, а також інструментальні методи, можуть використовуватися для оцінки ступеня запалення і виявлення факторів окисного стресу. Управління окислювальним міозитом вимагає комплексного підходу, включно з регулюванням довкілля, рівня фізичної активності та антиоксидантною терапією. Індивідуальний характер цього стану підкреслює важливість персоналізованого лікування для кожного пацієнта.

Лікарський міозит

Лікарський міозит являє собою стан запалення м'язів, спричинений впливом певних лікарських засобів. Це форма міозиту, де застосування певних препаратів може бути пов'язане з розвитком запального процесу в м'язах. Міозит шиї та міозит спини можуть бути порушені під впливом ліків, викликаючи різноманітні клінічні прояви. Симптоми лікарського міозиту включають біль у ділянці уражених м'язів, обмеження рухливості й іноді набряклість. Міозит шиї може проявлятися в болях під час поворотів і нахилів голови, а міозит спини може спричиняти дискомфорт при русі та підніманні важких предметів. Діагноз лікарського міозиту ґрунтується на виявленні зв'язку між появою симптомів і прийомом конкретних препаратів. Важливим моментом є відстеження змін після початку терапії та корекція лікарських засобів за необхідності. Лікування лікарського міозиту передбачає зняття причини - зміну режиму лікарської терапії. Також може знадобитися симптоматична терапія для полегшення болю і відновлення функції м'язів. Консультація з лікарем щодо препаратів, їхнього дозування та можливих побічних ефектів відіграє важливу роль в управлінні цим видом міозиту.

Локалізація міозиту

Локалізація міозиту є важливим аспектом у розумінні та управлінні цим запальним станом м'язів. Дві поширені форми міозиту, пов'язані з певними ділянками тіла, - це міозит шиї та міозит спини.

Міозит шиї

Характеризується запаленням м'язів у ділянці шиї, що може спричиняти біль, обмеження рухливості та навіть проблеми з поворотами голови. Цей вид міозиту часто пов'язаний з монотонним фізичним навантаженням, стресом або травмами.

Симптоми міозиту шиї

Симптоми міозиту шиї являють собою комплекс проявів, характерних для запального процесу в м'язах цієї ділянки. Міозит шиї, часто спричинений різними чинниками, від травм і стресу до інфекцій, проявляється різноманітними ознаками, що впливають на комфорт і рухливість. Одним із ключових симптомів міозиту шиї є біль у ділянці шиї, який може бути гострим або хронічним. Цей біль зазвичай посилюється під час поворотів голови або нахилів. Запалення м'язів також може призвести до відчуття тугих або скутих м'язів, обмежуючи свободу рухів. Набряк і почервоніння уражених ділянок також можуть бути присутніми в разі міозиту шиї. У пацієнтів часто спостерігаються труднощі під час повсякденних дій, таких як обертання голови або тривале перебування в одній позі. Важливо зазначити, що симптоми міозиту шиї можуть переходити в міозит спини, якщо процес запалення поширюється на сусідні м'язи. Це може посилити біль і обмежити загальну рухливість верхньої частини тіла. З урахуванням подібних симптомів, діагностика міозиту шиї часто включає в себе медичний огляд, а також лабораторні дослідження для виявлення можливих причин запалення. Лікування може включати застосування протизапальних препаратів, фізіотерапію і рекомендації щодо зміни способу життя для запобігання повторення симптомів.

Міозит спини

Зачіпає м'язи в ділянці спини. Симптоми включають біль у спині, утруднений рух і дискомфорт під час підйому важких предметів. Такі чинники, як погана постава, неправильні рухові звички або перевтома, можуть сприяти розвитку цього виду міозиту.

Симптоми міозиту спини

Міозит спини, як і міозит шиї, характеризується низкою характерних проявів, які можуть істотно впливати на ваш повсякденний спосіб життя. Один з основних симптомів міозиту спини - це гострий або хронічний біль у ділянці спини. Цей біль може бути особливо помітним під час руху, піднімання важких предметів або навіть просто при тривалому сидінні. Фахівці зазначають, що міозит спини, подібно до міозиту шиї, може супроводжуватися відчуттям напруженості або скутості в м'язах. Труднощі з підтриманням нормальної постави, особливо під час тривалого перебування в одній позі, також можуть бути ознаками міозиту спини. Крім того, у пацієнтів часто виникають відчуття дискомфорту під час поворотів тулуба або нахилів уперед. Важливо підкреслити, що симптоми міозиту спини можуть бути індивідуальними і відрізнятися залежно від тяжкості запального процесу. Якщо у вас виникають подібні прояви, важливо проконсультуватися з лікарем для отримання точного діагнозу і розробки ефективного плану лікування. Вчасно виявлений міозит спини може бути успішно керований, забезпечуючи швидке відновлення і повернення до повноцінного активного життя.

Локалізація міозиту є ключовим елементом у його діагностиці та лікуванні. Кожен вид міозиту вимагає індивідуального підходу до терапії, враховуючи особливості ураженої ділянки. Важливо проводити комплексні обстеження, щоб точно визначити локалізацію міозиту і розробити ефективний план лікування для відновлення функції м'язів.

Міозит плеча

Міозит плеча, подібно до міозиту шиї та міозиту спини, є запальним захворюванням м'язів, що характеризується низкою характерних симптомів. Однією з головних ознак міозиту плеча є біль у ділянці плечового суглоба. Цей біль може бути гострим або бути присутнім протягом тривалого часу, залежно від характеру запального процесу. Як і в разі міозиту шиї та спини, біль під час руху та підйому руки може бути особливо помітним. Відчуття обмеження рухливості та скутості в плечі - ще один поширений симптом міозиту плеча. Пацієнти можуть зазнавати труднощів із підніманням або приведенням руки, а також із поворотами в плечовому суглобі. За наявності схожих симптомів важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та розробки плану лікування. Міозит плеча може ефективно управлятися з використанням протизапальних методів, фізіотерапії та індивідуалізованих підходів до реабілітації. Відновлення може бути успішним, забезпечуючи вам можливість активного способу життя без болю й обмежень.

Симптоми міозиту плеча

Ознайомтеся з основними симптомами міозиту плеча, важливими ознаками цього запального стану, який може істотно впливати на якість вашого життя. Міозит плеча, подібно до інших форм цього захворювання, таких як міозит шиї та міозит спини, проявляється низкою характерних симптомів. Однією з головних ознак міозиту плеча є больовий синдром у ділянці плечового суглоба. Цей біль може бути гострим, тупим або пульсуючим, погіршуючись під час руху руки. Подібно до симптомів міозиту шиї та спини, біль у міозиті плеча може перешкоджати повсякденним активностям. Іншим поширеним симптомом є обмеження рухливості в плечовому суглобі. Пацієнти можуть відчувати труднощі з підняттям руки, обертанням або приведенням її. Це відчуття скутості може суттєво вплинути на звичайні повсякденні дії. Важливо звернути увагу на своєчасне звернення до лікаря при появі подібних симптомів. Діагностика та лікування міозиту плеча вимагають індивідуалізованого підходу. Застосування протизапальних заходів, фізіотерапії та рекомендацій щодо режиму активності може сприяти ефективному відновленню і поліпшенню якості вашого життя.

Міозит ніг


Ключові аспекти міозиту ніг, запального процесу, який може торкнутися м'язів нижніх кінцівок. Міозит ніг - це стан, спричинений різними факторами, включно з травмами, перенапруженням або інфекціями, і може суттєво впливати на рухливість і комфорт. Один із головних симптомів міозиту ніг - це гострий біль у м'язах нижніх кінцівок. Цей біль може відчуватися під час ходьби, стояння або навіть у спокої. Подібно до інших форм міозиту, він часто супроводжується відчуттям тугості та дискомфорту. Черговою характерною ознакою міозиту ніг є обмеження рухливості. Пацієнти можуть відчувати труднощі з нормальною ходьбою, згинанням або розгинанням ноги. Ці симптоми можуть істотно погіршити якість життя, роблячи повсякденні активності складнішими. Якщо у вас з'являються подібні симптоми, важливо звернутися до лікаря для отримання точного діагнозу і визначення оптимального плану лікування. Ефективне управління міозитом ніг охоплює застосування протизапальних заходів, рекомендації щодо фізичної активності та, за необхідності, фізіотерапію. Раннє звернення за медичною допомогою може сприяти швидкому відновленню і поверненню до звичайного активного життя.

Симптоми міозиту ніг

Вивчіть основні симптоми міозиту ніг - запального процесу, який зачіпає м'язи нижніх кінцівок. Міозит ніг - це стан, що супроводжується характерними ознаками, які впливають на рухливість і загальне самопочуття. Один з основних симптомів міозиту ніг - це больовий синдром, що відчувається в м'язах нижніх кінцівок. Цей біль може проявлятися як під час руху, так і в спокої, і часто супроводжується відчуттям напруженості або дискомфорту. Відчуття обмеження рухливості також є характерною ознакою міозиту ніг. Пацієнти можуть зіткнутися з труднощами в ходьбі, згинанні або розгинанні ноги, що обмежує їхні звичайні активності. За наявності подібних симптомів важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та розробки оптимального плану лікування. Ефективне управління міозитом ніг передбачає застосування протизапальних методів, фізіотерапії та індивідуалізованих рекомендацій щодо фізичної активності. Раннє виявлення і лікування міозиту ніг сприяє швидшому відновленню і відновленню звичайної рухливості.

Міозит руки​​​​​​​

Вивчіть симптоми й особливості міозиту руки - запального процесу, що зачіпає м'язи верхньої кінцівки. Міозит руки, подібно до інших форм цього стану, проявляється низкою характерних ознак, які важливо враховувати для точного діагнозу та ефективного управління. Одним із ключових симптомів міозиту руки є больовий синдром у м'язах верхньої кінцівки. Цей біль може бути гострим, тупим або пульсуючим, посилюючись під час руху руки. Подібно до інших форм міозиту, біль у руці може обмежувати звичайні повсякденні дії. Відчуття обмеження рухливості - ще один поширений симптом. Пацієнти можуть зіткнутися з труднощами в підніманні або пересуванні руки, що обмежує їхню функціональність. Ці прояви часто зачіпають якість життя і можуть вимагати професійного втручання. У разі появи подібних симптомів, важливо звернутися до лікаря для детального обстеження та розробки індивідуального плану лікування. Протизапальні методи, рекомендації щодо фізичної активності та фізіотерапія можуть бути частиною всебічного підходу до управління міозитом руки, забезпечуючи ефективне пом'якшення симптомів і відновлення функціональності верхньої кінцівки.

Симптоми міозиту руки

Вивчіть ключові симптоми міозиту руки - важливого запального стану, що зачіпає м'язи верхньої кінцівки. Міозит руки проявляється низкою характерних ознак, які необхідно враховувати для точного діагнозу та ефективного управління цим станом. Біль у м'язах верхньої кінцівки стає одним із перших сигналів міозиту руки. Цей біль може мати різні характеристики, від гострого до тупого, і часто посилюється під час руху руки. Обмеження повсякденних дій, таких як підняття предметів або виконання простих рухів, може бути наслідком цього стану. Відчуття напруження і скутості в м'язах також характеризує міозит руки. Пацієнти можуть відчувати труднощі під час згинання, розгинання або піднімання руки. Ці симптоми можуть суттєво впливати на звичайні аспекти щоденного життя.

Міозит грудної клітки

Міозит грудної клітки може проявлятися різними симптомами, важливо вчасно розпізнати їх для ефективного лікування. Біль у ділянці грудей є одним із характерних симптомів міозиту. Цей біль може виникнути під час дихання, кашлю або руху торсу. Інтенсивність болю може варіюватися, і пацієнти часто відзначають посилення дискомфорту під час певних рухів або дотику. Обмеження рухливості та відчуття напруги в м'язах грудної клітки також є типовими симптомами міозиту. Пацієнти можуть відчувати труднощі під час обертання торса або піднімання рук. Ці прояви можуть впливати на щоденні активності та якість життя.

Симптоми міозиту грудної клітки

Міозит грудної клітки може проявлятися низкою характерних ознак, які важливо враховувати для точного діагнозу та ефективного управління цим станом. Один із ключових симптомів міозиту грудної клітки - це біль, локалізований у ділянці грудей. Цей біль може мати різні характеристики, від гострого до тупого, і часто посилюється під час дихання, кашлю або рухів торса. Зазначається, що болі в ділянці грудей можуть бути особливо помітними під час натискання або дотику. Відчуття напруження і дискомфорту в грудній ділянці є ще одним поширеним симптомом міозиту. Пацієнти можуть зазнавати труднощів при зміні положення тіла, обертанні торса або при виконанні повсякденних дій, що вимагають участі м'язів грудної клітки.

Записатися на консультацію

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

Симптоми міозиту​​​​​​​

Симптоми міозиту можуть проявлятися в різноманітних формах, відображаючи запальний процес у м'язах. Черга характерних ознак включає в себе:

 • Біль у м'язах: Гостро або хронічно, болі можуть відчуватися в зоні уражених м'язів, посилюючись під час руху або дотику.
 • Обмеження рухливості: Пацієнти можуть зазнавати труднощів при виконанні звичайних рухів, таких як згинання, розгинання або піднімання рук або ніг.
 • Відчуття напруги: Дискомфорт і відчуття тяжкості в м'язах може супроводжувати міозит, створюючи обмеження в повсякденних активностях.
 • Набряк і почервоніння: Місцеве запалення може викликати набряк і зміни в кольорі шкіри в зоні уражених м'язів.
 • Слабкість: Міозит може також проявлятися загальною слабкістю в тілі, особливо під час використання уражених м'язів.
 • Врахуйте, що симптоми можуть відрізнятися залежно від типу міозиту і ступеня запалення. За появи подібних ознак важливо звернутися до лікаря для точного діагнозу і призначення оптимального лікування, спрямованого на пом'якшення симптомів і відновлення функціональності м'язів.

Симптоми можуть бути такі, що дуже нагадують грип, ГРВІ:

 1. Лихоманка
 2. Нежить
 3. Біль у горлі та голові
 4. Кашель
 5. Слабкість у тілі: в руках, ногах тощо.
 6. Відсутність апетиту.

Діагностика міозиту

Діагностика міозиту - важливий етап визначення запального стану м'язів. Лікарі використовують різні методи для точного виявлення міозиту:

Клінічний огляд: Лікар оцінює симптоми, проводить фізикальне дослідження, виявляючи болючі ділянки, обмеження рухливості та інші характерні ознаки міозиту.
Лабораторні дослідження: Аналіз крові дає змогу виявити ознаки запалення, такі як підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ) та інших маркерів.
Інструментальна діагностика: Методи, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ) і комп'ютерна томографія (КТ), можуть допомогти у візуалізації уражених м'язів і оцінці ступеня запалення.
Електроміографія (ЕМГ): Дослідження електричної активності м'язів дає змогу оцінити їхній функціональний стан і виявити аномалії, пов'язані з міозитом.
Біопсія: Взяття зразка тканини з уражених м'язів для лабораторного аналізу може підтвердити діагноз і визначити тип міозиту.
Правильна діагностика міозиту дає змогу лікарям розробити індивідуалізований план лікування, включно із застосуванням протизапальних препаратів, фізіотерапією та рекомендаціями щодо режиму активності. Це важливо для успішного управління станом і відновлення функціональності м'язів.

Лікування міозиту

Лікування міозиту - комплексне завдання, спрямоване на пом'якшення симптомів і відновлення функціональності уражених м'язів. Ефективний план лікування зазвичай містить такі аспекти:

Протизапальні препарати: Призначаються для зниження запалення в уражених м'язах. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як ібупрофен, можуть забезпечити полегшення болю і зменшити запалення.
Фізіотерапія: Вправи, спрямовані на зміцнення м'язів і відновлення рухливості, є важливою частиною лікування міозиту. Фізіотерапевтичні процедури, такі як ультразвук і електротерапія, також можуть бути застосовані для зменшення болю і відновлення м'язової активності.
Пристосування і полегшення навантаження: Уникнення надмірної фізичної активності та використання опорних пристосувань можуть знизити навантаження на уражені м'язи, сприяючи їхньому швидкому відновленню.
Ліки, що поліпшують кровообіг: Препарати, що поліпшують кровообіг у м'язах, можуть сприяти відновленню і прискоренню процесу загоєння.
Корекція чинників ризику: Ідентифікація та лікування основного захворювання, що спричинило міозит, може поліпшити ефективність лікування і запобігти повторним випадкам.
Спеціальні вправи: Індивідуальні вправи, розроблені лікарем або фізіотерапевтом, можуть допомогти відновити силу і рухливість в уражених ділянках.
Найголовніше визначити причину запуску хвороби і тільки тоді вже визначатися, як лікувати міозит шиї, стегна, плеча тощо. Залежно від ураженої ділянки та причини виникнення визначається, чим лікувати міозит стегна, шиї, плеча, руки.

Профілактика міозиту


Ефективна профілактика міозиту відіграє ключову роль у запобіганні запальних процесів у м'язах і підтримці загального здоров'я. Ось кілька стратегій, які можуть допомогти в запобіганні розвитку міозиту:

Регулярні фізичні вправи: Помірна, регулярна фізична активність сприяє зміцненню м'язів і підтримці їхньої гнучкості. Рекомендується включати в режим тренувань різноманітні вправи, щоб рівномірно навантажувати різні групи м'язів.

Поступове навантаження: Під час початку нової фізичної активності важливо враховувати поступове збільшення інтенсивності тренувань. Це допоможе уникнути перенапруження м'язів і запобігти розвитку міозиту.

Розігрів перед тренуванням: Ефективний розігрів допомагає поліпшити кровообіг і підготувати м'язи до навантаження, знижуючи ризик виникнення запальних процесів.

Правильна техніка виконання вправ: Навчання правильної техніки виконання вправ знижує навантаження на м'язи, запобігаючи травмам і розвитку міозиту.

Регулярні перерви в роботі: Для тих, хто проводить багато часу в одній і тій самій позі (наприклад, за комп'ютером), регулярні перерви для розтягування та розминки допоможуть зняти напругу з м'язів і запобігти їхньому перенапруженню.

Правильне харчування: Приділяйте увагу балансуванню харчування, включаючи достатню кількість білка і вітамінів, щоб забезпечити м'язи необхідними поживними речовинами.

Контроль факторів ризику: За наявності захворювань, які можуть сприяти розвитку міозиту, важливо регулярно стежити за станом здоров'я і підтримувати лікування під контролем лікаря.

Дотримання цих запобіжних заходів допоможе мінімізувати ризик виникнення міозиту та забезпечити оптимальне функціонування м'язової системи.

Який лікар лікує міозит?

Якщо у вас є підозра на міозит або ви зіткнулися з характерними симптомами, вам слід звернутися до такого фахівця:

Ревматолог: Спеціаліст із ревматології є ключовим лікарем у діагностиці та лікуванні міозиту. Ревматолог має експертизу в галузі захворювань сполучних тканин і м'язових розладів, що включає в себе міозит.

Терапевт: За перших ознак міозиту часто рекомендується консультація терапевта. Він проведе первинну оцінку стану і, за необхідності, направить до ревматолога для подальшого обстеження і лікування.

Невролог: Іноді міозит може супроводжуватися неврологічними симптомами. Невролог може бути включений у процес діагностики, особливо якщо є ознаки залучення нервових структур.

Ортопед: У випадках, коли міозит спричинений травмою або перенапруженням м'язів, ортопед може надати поради з управління та відновлення, а також запропонувати методи фізичної реабілітації.

Пам'ятайте, що самолікування міозиту може призвести до посилення симптомів і ускладнень. У разі виникнення болю в м'язах, обмеження рухів або інших підозрілих симптомів, рекомендується негайно звернутися до лікаря для точного діагнозу та індивідуалізованого лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед
Подзорова Алла Вікторівна
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Литвин Микола Степанович
Старший реабілітолог, кінезітерапевт

Відгуки

Рейтинг: 5 відгуків 5 на основі 9 відгуків

20.11.2023

Ходила на массаж с данной проблемой миозит, долгое время эта проблема мне доставляла боль. Лекарства плюс массаж, очень помогли, уже давно не было повторения такого.

22.11.2023

Міозит лікувала довго у різних лікарів, багато було ліків, стан покращився, але мені порекомендували робити вправи лфк. Знайшла для себе Актив Центр, тут відвідую заняття вже комплексне. Почуваюся чудово.

24.11.2023

Очень нравится этот центр! Хожу сюда на массажи (миозит), попадались разные специалисты и все работали исключительно хорошо! Такой лёгкости после массажа вы не почувствуете больше нигде! Так же дважды обращалась за новыми стельками, очень хороший ортопед, идеально подбирает стельки под вашу стопу. Спасибо огромное за вашу работу!

27.11.2023

Очередное обострение миозита получила с наступлением холодов. Была уже в Актив центр и проходила занятия и снова с вами). Спасибо вообще за то что вы есть, я всегда знаю куда обратиться если что то болит.

29.11.2023

Посещаю центр на гмыри, с данной проблемой меозита. Нравиться, что центр рядом с домом, новый, комфортный, есть душ, все чисто и красиво, спокойно в зале. Занимаюсь без толпы людей. Хорошие специалисты и девочки администраторы. Все всегда идут на встречу и помогают записаться и если что перенести запись. Отношение индивидуальное с вниманием ко мне. Спасибо что помогаете людям!

06.12.2023

Миозит шеи мучал давно. Пришлось что-то делать. Так как он меня как-будто приследовал. раз за разом одно и тоже. Хожу на занятия в этот центр переодически, скорее даже перед сезоном похолодания. отличный способ профилактики. Хорошие массажи, курс прохожу всегда. Советую .

08.12.2023

Проходила лечение миозита, сначала были лекарства которые назначила мой невролог, после лекарств стало лучше, видо воспаление проходило. Но боль сохранялась такая тянущая. Пришла по ее рекомендации в актив центр на массаж и к остеопату пару раз попала. И чудо, прошло. Буду чебя больше оберегать от переохлаждения. Урок для меня.

11.12.2023

Лечила миозит медикаментозно в клинике другой, но показалось что этого недостаточно. Решила начать заниматься, возраст дает свои коррективы в здоровье. Очень довольна занятиями кинезитерапии и массажем в Актив центр.