Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 14.12.2017

Багато з тих, хто страждає від болю в грудях, бояться серцевого нападу, однак біль у грудях може мати багато інших причин: деякі з них не небезпечні, в той час, як інші можуть бути серйозними або навіть смертельними. Цей страх, безумовно, виправданий, особливо якщо ми вважаємо, що серцево-судинні захворювання в наші дні є основною причиною смерті у промислово розвинених країнах. Очевидно, однак, не всі болі у грудях пов'язані з симптомом хвороби серця, які можуть насправді походять від інших органів, таких як стравохід, шлунок і легені, або кісткових і м'язових структурами, які складають стінки грудної клітки.

Біль у грудях є найпоширенішим клінічним проявом численних захворювань, деякі з них дуже серйозні. Біль може бути: гостра, тупа, пекуча, колоти або тиснути. По суті це симптом, який може виникати з-за різних причин. Сприйняття цього симптому, як за характеристиками, так і за ступенем тяжкості значно змінюється на індивідуальному рівні. Однак він потребує ретельної оцінки, навіть якщо він має знижену інтенсивність, оскільки він являє собою загрозу потенційно смертельного захворювання.

ПРИЧИНИ​​​​​​​

Причини або від чого може бути біль в грудній клітці

Причина болю грудної клітки не одна, вони численні та проявляються в різних областях: біль вгорі грудної клітки, біль внизу грудної клітки, м'язовий біль грудної клітини, між шиєю і нижньої частини живота, ниючий біль зліва в грудній клітці, біль під грудною кліткою, біль усередині грудної клітки. Тому дуже важливо визначити причину болю і джерело болю. Найчастішою причиною всі вважають - серце. Але такий біль може виникати через перенапруження грудного відділу, втоми, переохолодження або при наявності захворювань хребта, легень, діафрагми, стравоходу. Для себе необхідно запам'ятати, будь-який біль - це сигнал організму, що щось не так і треба вживати заходів. Гострий біль є причиною таких захворювань: інфаркт, ішемічна хвороба серця, розшарування аорти, онкологічні захворювання дихальних шляхів, панкреатит, виразка та інші.

Записатися на консультацію

Якщо ви бажаєте записатися на консультацію, потрібно заповнити поля, відправити заявку і ми вам обов'язково зателефонуємо

СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ

Основними симптомами є: біль в області ребер, рясне потовиділення, задишка, слабкість, нудота, лихоманка, прискорене серцебиття, проблеми з диханням, кашель, гикавка, задишка, непритомність, набряк нижніх кінцівок, хрипи, озноб, запаморочення, гіпотонія, тахікардія, задуху, шум під час дихання, приступи болю в грудній клітці, щемлячий біль у грудній клітці та інші симптоми. Як ви помітили симптомів дуже багато, але всі вони є симптомами дуже серйозних захворювань. Визначити самому причину дуже важко.

Дуже частою причиною є саме м'язовий біль тобто запаленням опорно-рухового апарату, включають, наприклад:  запалення хряща між ребрами та грудьми, більш або менш важка м'язовий біль, викликана травматичними подіями або основними захворюваннями (наприклад, фібро міалгія), зламане / тріснуте ребро, із-за травми, падіння, .... міжреберні болю.

Найбільш поширеними та поширеними факторами запуску є:

 • Захворювання грудного відділу хребта;
 • Деформація хребетного стовпа;
 • Серцеві захворювання;
 • Захворювання легенів;
 • Проблеми зі шлунково-стравохідним ділянкою, тобто на рівні шлунка або стравоходу;
 • Епізоди панкреатиту;
 • Проблеми з жовчним міхуром і желч выводящим трактом;
 • Ушкодження грудних або міжреберних м'язів;
 • Костохондріт і синдром Титзе;
 • Інфекції герпесу (оперізувальний лишай);
 • Епізоди маститу;
 • Нерви;
 • Сухожилля.

Розглянемо детальніше симптоми:

Серцеві причини. Симптоми можуть сильно відрізнятися від людини до людини (а в деяких випадках, наприклад, у діабетиків, він взагалі може бути відсутнім), біль зазвичай проявляється з деякими своєрідними характеристиками. Ознаки: Біль можна описати як почуття ваги, пригнічення або печіння в грудній клітці. Вона настільки сильна, що викликає у хворого почуття болісної болю, тому її також плутають з «стенокардію». Біль залишається постійною і з плином часу не зменшується і не акцентується з диханням. Розташування болю : Зазвичай розташовується позаду грудиною клітки ближче до центру, віддає болем в ліву руку, шию, щелепу, спину або верхню черевну порожнину. Тривалість: Типова тривалість становить близько 30-40 хвилин. Пов'язані симптоми : серцевий напад часто супроводжується рядом побічних симптомів, які включають: тахікардію, нудоту, блювання, утруднене дихання (задишку), холодний піт.

Гастро - кишкові причини. Дуже часто, біль у грудях походить від травного тракту, особливо стравоходу і шлунка. Через близькості цих органів з серцем, локалізація симптомів є подібною, і це може ускладнити діагностичний процес. Найбільш поширені причини: гастроезофагеальний рефлюкс, гастрит, виразка шлунка. Крім грудної клітки, біль також може бути виявлена у верхній ділянці живота, в центрі, безпосередньо нижче грудини (та, що в медицині називається епігастральній областю). Особливість симптому, дуже корисна для встановлення діагнозу, полягає в тому, що зазвичай біль збільшується при їжі або при вживанні певних продуктів (наприклад, з високим вмістом жиру, смажене, пряне, кави або газовані напої). Крім того, біль зазвичай пов'язана з іншими симптомами: кислотна регургітація, кашель, травні труднощі (диспепсія), нудота, блювання, у більш важких випадках шлункові кишкові кровотечі.

Захворювання легенів. Цей симптом зустрічається насправді при різних захворюваннях легенів, також дуже відрізняються один від одного, в якості прикладу: легенева емболія, пневмонія, плеврит. Однак, який би не був основний патологічний процес, біль в цьому випадку буде характеризуватися тими ж характеристиками. Перш за все, у нього буде своєрідна локалізація, зачіпає тільки одну половину грудної клітки, коли порушення зачіпає тільки одна легеня або всю клітку, якщо задіяні обидва органу. Потім біль буде посилюватися рухами вдиху і видиху, полегшуючи себе замість цього в паузах. Крім того, біль буде супроводжуватися іншими симптомами, такими як утруднення дихання (задишка), кашель і, в разі інфекційних захворювань, лихоманка і гнійна мокрота. Описані вище захворювання потенційно серйозні та повинні бути оцінені лікарем як можна швидше.

М'язові причини. Нарешті, біль у грудній клітці може відбуватися з кісток та м'язів, складових стінку грудної клітки: в цьому випадку зазвичай використовується термін «міжреберної болю». Симптоми, як правило, виникають в результаті травми або інтенсивних фізичних зусиль, але також можуть бути викликані з-за запальних процесів або інших основних м'язово-скелетно патологій. Яка б не була причина, міжреберний біль має добре впізнаваними характеристиками: як ми вже згадували, вона часто виникає в результаті травм або фізичних навантажень, вона часто перебуває в одній точної точці грудної клітини, вона погіршується з рухами. Може викликати та чинити певний тиск на область ребер. Це пов'язано з тим, що походження болю є поверховим і не глибокою, як в ситуаціях, що спостерігалися раніше. Огляд грудної клітки, який може проявляти ознаки, такі як синці, може допомогти в діагностиці. Міжреберний біль, коли вона м'яка і не супроводжується іншими симптомами.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Враховуючи все, ми рекомендуємо звертатися до фахівців для правильної постановки діагнозу і вже потім визначатися, ніж лікувати біль у грудній клітці. Особливо, якщо у Вас раніше були такі захворювання та стани: інфаркт, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, надмірна вага, високий рівень холестерину, з'являються перераховані вище симптоми та біль у грудях, необхідно негайно викликати швидку. Оскільки негайний діагноз і своєчасна терапія може врятувати вам життя. Не займайтеся самолікуванням, медикаментозне лікування допоможе прибрати больовий симптом, але не зможе визначити причину і виключити інші захворювання.

Для початку лікар призначить необхідну діагностику, пройти діагностику просто необхідно, щоб виключити серйозні та смертельно небезпечні захворювання:

 • електрокардіограма;
 • ехокардіографія;
 • КТ;
 • МРТ;
 • УЗД.

Актив Центр проводить лікування болю в грудній клітці у Києві причиною яких є м'язова біль. У першу чергу необхідна консультація невролога, вертебролога. Тільки після повного обстеження і діагностики, після проходження відповідного медикаментозного лікування фахівцями реабілітації розробляється програма по фізичній відновлення втрачених сил м'язів і всього організму в цілому.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності

Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.

Лікарі
Ванюшкін Віктор Валерійович
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Тиморевский Дмитро
Технік-ортопед
Подзорова Алла Вікторівна
Лікар вертебролог. Лікар спортивної медицини
Литвин Микола Степанович
Старший реабілітолог, кінезітерапевт

Відгуки

До теперішнього моменту відгуків про дану послугу не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму