Правильна профілактика шийного остеохондрозу

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 28.04.2020

Остеохондроз незворотній і мало помітне в перший період, тому найчастіше перші звернення до лікаря відбуваються тільки після появи гострих скарг і сильних больових симптомів. Таким чином лікар найімовірніше застосує первинно симптоматичне лікування знеболювальними засобами для полегшення болю. Після того як біль вщухне, вже будуть прийматися подальші заходи, до них відносяться електротерапія або теплова терапія, яка буде сприяти розслабленню м'язів, масаж, фізичні вправи, методики розтягування. Для того, щоб отримати стабільний ефект від лікування, його потрібно продовжувати та швидше за все включати у свій спосіб життя на постійній основі.

Профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта здійснюється в 4 важливих підходу: фізичних вправ, харчування, правильна постава, стрес.

  • Спортивний. Вправи для профілактики шийного остеохондрозу. 

Нижче ви зможете побачити комплекс вправ для тренування м'язів шиї в домашніх умовах. Вправи можуть здатися Вам легкими, але виконуючи їх правильно і тренуючи м'язи кожен день на протязі деякого часу ви не змінно відчуєте ефект. Разом з м'язами шиї необхідно зміцнювати зокрема м'язи спини, преса і сідниць, така зарядка і зміцнення всі груп м'язів може творити чудеса і підтримувати функцію міжхребцевих дисків всього хребта. Що дозволить знизити ризики та запобігти виникненню захворювань у списку ризику ускладнень після остеохондрозу. 

​​​​​​​​​​​​​​

  • Харчування.

Якщо у вас надмірна вага, ви повинні прагнути скинути його, зовсім не тому що це якось впливає на зовнішній вигляд. А з-за того, що зайва вага сприяє порушення роботи ендокринної системи та тягне за собою порушення роботи судинної системи. Зайві жирові відкладення так само впливають на порушення кровообігу і живлення дисків. Було так само науково доведено, що у багатьох пацієнтів з остеохондрозом є дефіцит вітаміну D. Симптоми дефіциту вітаміну D включають порушення росту, втома, головні болі та зниження м'язової сили. Це відбивається на позу людини. Тому ми рекомендуємо перевірити показник і через продукти (молочні, риба та інші) або вітаміни - мінерали привести показник в норму, вживання м'яса рекомендуємо скоротити.

  • Правильна постава.

Вантажі та тяжкості. Навчіться правильно підіймати та переносити вантажі. Уникайте аномальних навантажень в спортивному залі.
Сидіти. Дуже важливо звертати увагу на оптимальну поставу, коли сидите. Шия при сидінні та роботі за комп'ютером повинна бути втягнута, голова розташована прямо, екран на рівні очей, плечі відведені назад, спина повинна бути прямою.
Стояти. Тривалі навантаження в роботі стоячи, не менш небезпечні.Слідкуйте за спиною, вона повинна бути прямою, живіт напружений, плечі розправлені тому, опора повинна бути міцною на дві ноги, взуття зручною.
Стрес.  Уникайте постійного одностороннього стресу.

Підіб'ємо підсумки та зрозуміємо, що гімнастика для профілактики шийного остеохондрозу, як і заняття спортом, тренування свого тіла дуже важливі для здоров'я.  Якщо регулярно підтримувати тонус м'язів шиї, стежити за поставою і харчуванням, правильно підіймати тяжкості, сидіти, стояти та уникати одностороннього систематичного напруження м'язів, то остеохондрозу вас не здолати.

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму