Як зняти біль при защемленні сідничного нерва?

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 09.10.2019
Якщо ви вже страждаєте від болю, фахівці Актив Центру рекомендую Вам відвідати лікаря у будь-якому випадку, тому, що це може встановити правильний діагноз і застосувати правильне лікування. Ми підкажемо як зняти сильну біль при защемленні сідничного нерва і запропонуємо найкращі методи розв'язання проблеми.
Трохи нижче ми опишемо комплекс вправ, застосовуваний при защемленні сідничного нерва або точніше правильно сказати Ішіасі. Вправи можна виконувати акуратно в домашніх умовах. А зараз поговоримо про методи, які застосовуються в лікуванні та позбавлення від болю, які допоможуть зрозуміти як зняти гострий біль при защемленні сідничного нерва без медикаментів і операцій:
  • Захист: щоб полегшити біль, слід уникати важкої фізичної роботи. Піднімаючи хвору ногу, нерв може бути звільнений, тому не рекомендуємо приймати відразу лежаче положення і чекати, коли пройде. Рухова активність дуже важлива для запобігання подальших епізодів болю.
  • Масажі: спокійний, зігрівальний масаж може допомогти розслабити спазмовані м'язи. Занадто великий тиск, проте, сприймається як неприємне. Тому перед масажем слід вказати, що ви страждаєте від сідничного дискомфорту.
  • Кінезітерапія. Лікувальна фізкультура (ЛФК). Допоможе допомогти усунути дискомфорт у нижній частині спини. За допомогою спеціальних вправ, ви можете запобігти болючий сідничний дискомфорт.
  • Голковколювання: традиційний метод традиційної китайської медицини виявився ефективним у багатьох пацієнтів з сідничним дискомфортом. Вправи з ортопедичним масажним килимком також можуть бути корисні в домашніх умовах в якості додаткової міри.
  • Знеболюючі: останнє, але не менш важливе, знеболюючі можуть допомогти в короткостроковій перспективі. Лікар призначає протизапальні засоби, такі як кортизон або місцево діючі анестетики. В результаті біль вщухає, а м'язи розслабляються. Важливо те, що ви вирішите, чи підходить вам ця форма терапії. Лікарі швидко вдаються до блокад, уколів, щоб відігнати біль. Однак це не довгострокове рішення.
  • Операція: Якщо біль зберігається з-за важкої або рецидивуючої грижі міжхребцевого диска, можуть бути розглянуті різні хірургічні варіанти. Важливо, щоб ви дали собі достатньо часу, щоб подумати про це, тому що операція не завжди може вирішити всю біль. Скоріше важливо поставити комплексний діагноз, який враховує всі можливі варіанти.
Завжди розглядайте операцію як останній засіб! Хірургічні втручання не завжди можуть розв'язувати проблему, і пов'язані з додатковими ризиками. Тому вам слід двічі подумати про те, чи дійсно операція розв'язувати ваші проблеми зі здоров'ям. У більшості випадків зміни в розпорядку дня, більш обережні рухи та регулярні вправи, або заняття в Центрі хребта і стопи «Актив-Центр» допоможуть зменшити біль до мінімуму, ми знаємо як зняти різкий біль при защемленні сідничного нерва і допомогти полегшити біль. І так перейдемо до вправ:
Вправа 1: Вправи нахилу поперекового відділу тазу
Перша вправа допоможе вам уникнути проблем зі спиною і болями в попереку, а також зняти існуючу напругу і тим самим зменшити грижу між позвонкового диска в поперековому відділі хребта.
Початкова позиція проста і легка. Просто встаньте прямо, ноги на ширині плечей, руки розслаблені. Якщо вам подобається, ви можете злегка зігнути коліна. Намагайтеся тримати акцент на п'ятах. Після того, як позиція зайнята, ви дихайте повільно. При цьому злегка посуньте таз назад, а коли видихніть, знову підштовхніть гребінь клубової кістки вперед. Хребет після видиху прямий, а при вдиху округлюється. У цій вправі важливо бути повільним і ніжним. Ніяких різких рухів. Крім того, не намагайтеся досягти максимуму і повністю розтягнути спину під час вдиху. Спокійно та обережно рухайте таз вперед і назад. З допомогою цього простого вправи ви легко і швидко знімаєте напругу.
Вправа 2: руки над головою і розтяжка
Для другого вправи поверніться у вихідне положення. Просто вдихніть, склавши руки над головою, при видиху повільно нахиляйтеся вліво. Знову ж таки, ви повинні нахилятися лише настільки, наскільки це добре, та біль не посилюється. Тепер ви дихайте повільно і рухаєте верхньою частиною тіла назад до середини. Далі коли ви видихаєте, ви нахиляєтеся вправо. Повторіть вправу 5-10 разів. Подібні рухи — це приємні маленькі вправи для розслаблення і зміцнення м'язів спини навколо хребців.
Вправа 3: розтягнення
Встаньте прямо, підніміть руки в сторони та відступіть однією ногою назад приблизно на 1 метр, при цьому ви повинні відчути невелика напруга в литкового м'яза стопи, яка знаходиться позаду. Якщо у вас не було невеликого напруги в ікрі, ви також можете поставити передню ногу вперед під кутом випаду. Завдяки такому розтягування литкові м'язи розслабляються, тому що із-за неправильного і занадто тривалого перебування на ногах напружуються м'язи литок. Нерідко напруга проникає через м'язові ланцюга ще далі у верхню частину спини навіть до шиї. Витягування литок з допомогою цієї вправи може одночасно зняти напругу з шиї. Затримайтеся в цьому положенні на 15-20 секунд. В якості додаткових рівнів складності ви можете повільно повертатися зліва направо. Крім того, ви досягнете, розтягнення задньої м'язи спини та в той самий час будете боротися з болем у нижній і верхній частині спини.
Вправа 4: розслаблення
Для цієї вправи ви лягаєте повністю розслабленим на спину. Перед тим, як почати вправу, спочатку зробіть глибокий вдих п'ять разів. По суті, цей спосіб дихання — найкращий вибір, якщо ви хочете розслабитися. Завдяки глибокому черевному диханню ви можете легко зменшити біль, а черевне дихання також допомагає вам відчувати себе краще. На вдиху підійматися вгору притискаючи коліна до грудей, на видиху опускаєтеся вниз. Тепер витягніть ліву ногу, руки торкаються щільно одного коліна і щільно прикривають всі праве коліно. Повільно підтягніть праве коліно до грудей. Затримайтеся в цьому положенні, витягніть ногу і дихайте розслаблено від живота. Завдяки цій техніці дихання живіт притискається до стегна при вдиху і видиху розслабляється. Затримайтеся в цьому положенні та вдихайте і видихайте 5-6 разів (близько 30 секунд). Тепер повторіть вправу для іншої сторони, почавши з того, що зігніть іншу ногу і повільно потягніть ліве коліно до себе і притисніть до грудини. Це призводить до великого ефекту, тому, що тиск живота на стегно і поперековий відділ хребта розтягуються одночасно. При болю в попереку — потягніть обидва коліна.
Вправа 5: зміцнити м'яза живота
Для полегшення і зміцнення спини дуже важливі сильні м'язи живота. У цій вправі ви продовжуєте лежати на спині та складіть руки за головою. Трохи підніміть голову і груди, поперековий відділ хребта повністю залишиться на підлозі під час цієї вправи та торкнеться його. Переконайтеся, що він відчуває себе комфортно в нижній частині спини. Ви відчуваєте напружені м'язи живота, намагаючись відірвати груди від підлоги, наскільки це можливо, навіть коли стомлюється, намагайтеся розслабитися і посміхатися. Затримайтеся в цьому положенні на 15-30 секунд, а потім поверніться у вихідне положення. Повторіть цю вправу 2-3 рази.
Вправа 6: зміцнити м'язи спини
Вправ, які розслаблюють вашу поперек і верхню частину спини та розслаблюють поодинці, недостатньо. З цієї причини вам також потрібно працювати над зміцненням м'язів спини, тому що сильні м'язи спини — найкраща страховка від проблем зі спиною. Ляжте на живіт для цього вправи та складіть руки на сідницях. Коли ви вдихаєте, злегка підніміть голову, переконавшись, що ваша шия не надто розтягнута. В ідеалі шия і спина утворює пряму лінію. Тепер підніміть груди від підлоги та потягніть лопатки назад, ніби намагаєтеся змусити їх торкнутися. Напружте м'язи спини, і підніміть груди якомога вище. Переконайтеся, що біль в попереку не дуже сильна. Якщо ви виявите, що біль в області хреста приносить біль або не зручна, зменшіть висоту грудної клітки (вигинання). Затримайтеся в цьому положенні на деякий час (10-15 секунд), і наступного разу, коли ви будете робити видих, знову опустіть груди та покладіть голову на підлогу лобом. Вдихніть і видихніть кілька разів і повторіть вправу 2-3 рази.
Вправа 7: становище дитини
Це відому вправу з йоги. Щоб потрапити в цю позицію, ви повинні спочатку встати на карачки, потім ви сідаєте на п'яти, обидві сідниці ідеально стосуються п'яти, тепер покладіть лоб на землю і покладіть передпліччя поруч з литками. Лікті вільно звисають. Якщо це становище вам незручно, ви можете поліпшити його, поставивши на коліна далі один від одного. Тепер зробіть глибокий і глибокий вдих, і ви помітите, як м'язи спини злегка розтягуються, а вдих і видих відчувається як легкий масаж.
Вправа 8: вільно повертатися назад і вперед
Ця вправа також дуже легко зробити, і допомагає розслабити ваші напружені м'язи спини. Сядьте на стілець і розслабтеся, і нехай ваші руки знову звисають. Тепер ви легко повертаєте тулуб та верхню частину тіла з однієї сторони на іншу. Руки м'яко бовтаються. Ось як швидко зняти біль при защемленні сідничного нерва в домашніх умовах, якщо у Вас не виходить, значить Вам до нас! Ми займаємося лікуванням захворювань опорно-рухового апарату застосовуючи міжнародні стандарти прийняття без медикаментозного впливу. Поліпшення наступає з перших процедур.

Питання та відповіді

Впервые столкнулся с такой проблемой. Думаю надо показаться специалисту. Дайте контакт кого-нибудь в станице Кущевская?

Добрый день, к сожалению  в станице Кущевская. Никого не знаем. С уважением, Актив Центр.

В мене лопнула грижа і та рідила вийшла і віддавала на спиний мозок і віддавало в ногу,що я не могла ходити Зробили операцію на хребет і через тиждень в мене знову начались великі болі в нозі...Що порадите робити

Доброго дня. Першочергово треба зробити повторне МРТ, після чого звернутися до свого оперуючого лікаря, після його консультації разом із знімками пройти консультацію вертебролога. З повагою Актив центр

Очень болит нога и немагу двигаться что делать пожалуйста помогите

Добрый день. Важно понимать после чего это случилось и какие нагрузки предшествовали этому состоянию. Можно сделать МРТ поясницы и обратиться к специалисту на консультацию. После определения Вашей проблемы будут назначены соответствующие процедуры. С уважением Актив центр.

Здравствуйте, у меня защимление сидалищного нерва, делала блокаду, но все равно нога беспокоила. Сделала компресс на ночь прогревающий, стало намного хуже, непому стоять, сидеть и ходить, как быть в данном случае? Как можно облегчить эту боль?

Добрый день, блокада может снять боль, помочь уменьшить воспаление, но не всегда поможет при защемлении нерва. Болевой синдром может пройти, а может и возобновиться после пару дней после блокады. Желательно обратится к врачу, сделать МРТ снимок, пройти осмотр и установить точную причину боли. Есть разные методы и процедуры, для начала нужно снять защемление, это возможно сделать применив ударно-волнвоую терапию, специальные упражнения кинезитерапии, юмейхо или легкую мануальную терапию. С уважением, Актив Центр. 

Когда и какие упражнения можно делать, когда и как можно начинать садиться после операции на пояснчно- крестцовом отд. С применением металлоконструкций

Здравствуйте, этот вопрос Вам необходимо задать хирургу, который проводил операцию, после снятия швов он скажет через какое время можно начинать реабилитацию. С уважением, Актив Центр. 

С седалищным нервом можно если мороз на улице идти 2км до поликлиники к врачу

Здравствуйте, лучше не переохлаждаться, вызвать врача на дом или добраться не пешком, так при острой боли пройти 2 км будет трудно. С уважением, Актив Центр. 

Можно ли ставить драстоп когда болит спина и нога

Добрый день, препарат Драстоп можно применять, оказывает хондростимулирующее, регенерирующее, противовоспалительное и анальгезирующее действие. Но имеет список противопоказаний, которые необходимо учитывать, препарат лучше применять только по назначению врача, так курс имеет достаточно длинный период применения. С уважением, Актив Центр. 

Різко зігнулася, появилася біль у попереку.не проходить 4 день. До якого спеціаліста найкраще звернутися?

Доброго дня, перш за все звернутися до лікаря ортопеда або вертебролога, після огляду призначить необхідні процедури. З повагою Актив Центр.

3 недели назад начались боли под равным коленом спереди, в тазобедренном суставе +правый), в правом паху, несколько дней назад потянуло низ спины (кобчик), появилось напряжение в плечах. Боль резкая - пах и колено. Можно ли это снять без лекарств - аллергия на них.

Доброго дня, необхідно записатися на консультацію, після огляду лікар призначить найбільш підходящі процедури. Ми займаємось без медикаментозним лікуванням. З повагою Актив Центр.