Симптоми сколіозу у дорослих і дітей

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 29.01.2020
«Актив-Центр» спеціалізується на деформації хребта і стоп, якщо ви або ваша дитина страждаєте від сколіозу або кіфозу, ми пропонуємо вам індивідуально підібрані варіанти лікування.
Хребет можна сміливо називати центральним опорним і руховим органом тіла, звичайно, він має задану складну структуру. Але про це не в цій статті, тема нашої статті сегодня «Симптоми сколіозу хребта».
 
Сколіоз, про це захворювання ми говоримо так багато неспроста, тема про симптоми сколіозу у дітей у наш час стала дуже актуальною. Іноді їх можна впізнати з першого погляду як раз ще в дитинстві. В інших випадках він виявляється лише в період статевого дозрівання: латеральна кривизна хребта при скручуванні (сколіоз) або бічний вигин хребта (кіфоз). Але саме в ранньому віці з найбільшою ефективністю можна виправити становище, у дорослому віці повного виправлення викривлення піддаються тільки легкі ступені придбаних викривлень, а ось виключити больові симптоми сколіозу у дорослих, дискомфорт повсякденному житті можливо консервативними методами лікування. Більш запущені мірі, піддаються коригування тільки хірургічним шляхом.
Приблизно у кожного десятого сколіозу є відома причина («симптоматичний» або «вторинний сколіоз»), наприклад:
  • вроджені аномалії тіл хребців
  • м'язові розлади (такі як спадкові порушення м'язової слабкості)
  • ревматичні захворювання
  • пошкодження нерва, що перешкоджає нормальній роботі стабілізуючих м'язів живота і спини (наприклад, міастенія, захворювання спинного мозку)
  • остеопороз
  • травми (перелом хребта, травми спинного мозку)
Отже, які симптоми при сколіозі і які скарги включають, включає в себе даний вид деформації:
  1. Не завжди є чіткі ознаки захворювання, крім деформації хребта. Сколіоз у дітей рідко викликає фізичний дискомфорт. Винятком є, наприклад, обмеження функції легень із-за сильної кривизни.
  2. Бічне відхилення одного чи декількох відділів хребта. Його можна побачити, подивившись на розташування хребців по спині, але точно визначити тип і ступінь сколіозу можливо тільки пройшовши рентген з вимірами кутів Кобба. Про мірою ми напишемо нижче.
  3. Симптоми грудного сколіозу: все тіло відхилена в бік, коли ви нахиляєтеся вперед, ребро випирає, плечі різної висоти, одна лопатка виступає далі інший.
  4. Надалі, деформація і асиметрія тулуба часто призводять до психологічного або психосоциальному напрузі, тому що пацієнтам соромно за свою зовнішність.
  5. У зрілому віці не правильне положення хребта і м'язові спазми, слабкість підсилюють біль у спині. Частково, хребет напружується в області викривлень, так що рух обмежено.
  6. Симптоми сколіозу поперекового відділу візуально відображаються в неправильних кутах талії, одне стегно може бути вище іншої.
  7. Симптоми загострення сколіозу при важких станах у дорослих викликає постійні болі в спині, викривлення і вкорочення тулуба і, отже, зменшення розмірів грудей і живота. Внутрішні органи, такі як легені, серці або органи черевної порожнини, можуть бути помітно вражені. Пацієнти часто скаржаться на задишку або навіть проблеми з серцем.
  8. Сколіоз часто зустрічається разом з кіфозом («закруглена спина»). Це бічний вигин шийного, грудного або поперекового відділу хребта, але це також може вплинути на весь хребет. Його добре видно, якщо подивитися на людину з боку.
  9. Закруглена спина не обов'язково викликає дискомфорт. Однак деякі пацієнти страждають від болю в вигнутому грудному відділі хребта. Крім того, можуть виникнути проблеми з диханням, серцево-судинні проблеми або оніміння в руках або ногах. Також може бути порушена функція сечового міхура або кишечнику. Існують обмеження на рух і порушення сну. Якщо кіфоз утворює горб, можуть виникнути проблеми в прилеглих областях хребта, прискорений знос уражених хребтових сегментів, а також скарги та функціональні проблеми. У разі виражених кіфозів втрата зорової осі, проблеми з ковтанням і іноді навіть неврологічні збої, в додаток до косметичних аспектів, що представляють собою обмеження якості життя пацієнтів. Якщо в області кіфозу постійний тиск на спинний мозок викликає хронічні процеси ремоделювання і в кінцевому результаті пошкодження нерва. Останнє може призвести до функціональних збоїв і паралічу, якщо їх не лікувати.
  10. Сколіоз може виникнути в області грудей або попереку. Але це може також розвиватися в обох областях або в їх перехідної області. Сколіоз ніколи не може бути повністю эрективным і пасивним. На просунутій стадії уражену ділянку стає все більш жорстким.
СТУПЕНЯ
Одразу хочемо зауважити, лікування потрібно тільки при вигині більше 10 градусів! Тяжкість захворювання вимірюється за ступенем Кобба. Ця міра, названа на честь американського лікаря Джона Роберта Кобба, описує кут вигину в хребті. Це визначається геометрично з використанням рентгенівських променів.
  • сколіоз 1 ступеня (легкий): кут від 10 до 40 градусів
  • сколіоз 2 ступеня (помірне): кут між 40 і 60 градусами
  • сколіоз 3-го ступеня (важка): кут від 61 до 80 градусів
  • сколіоз 4-го ступеня (дуже складний): кути більше 80 градусів

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму