Вправи при міжхребцевої грижі

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 09.08.2019
Болі в спині при міжхребцевих грижах часто поєднується з симптомами оніміння і поколювання в кінцівках і зменшенням об'єму рухів, болем у шиї, що стріляє болем в руки та ноги, слабкість у кінцівках. Джерелами проблеми є в основному перевантаження і різні види травм або сидячий спосіб життя. Для полегшення болю використовуються різні методи — більш або менш ефективні. Іноді досить фармакотерапії або фізіотерапії, але в деяких випадках необхідно вдатися до операції. До прийняття рішення про операції, варто спробувати вправи при міжхребцевої грижі хребту, які допоможуть стабілізувати стан і зняти симптоми.
Вправи при міжхребцевої грижі поперекового відділу або іншого відділу хребта можуть відрізнятися або доповнювати один одного. Тому, що метою реабілітації людей, що борються з грижею хребта, є виконання вправ / процедур для поліпшення кровопостачання, як спинних м'язів, так і нервів і спинного мозку, поліпшення лімфообігу, зменшення набряклості та тиску грижі. Дуже важливо стабілізувати стан, прибрати м'язові спазми, зміцнити ослаблений диск.
На початку захворювання, коли гострий біль заважає руху, найбільш важливим є обмеження фізичної активності та прийняття зручного положення, яке зніме тиск на нерв, уникайте напружених домашніх дій, включаючи, насамперед, підйом, надмірні фізичні навантаження, які можуть посилити тиск (раптові рухи, раптові вигини, повороти, біг), носіння сумки на одне плече і всі види вправ, які можуть допомогти поглибити травму.
Комплекс вправ при міжхребцевої грижі повинен формуватися виходячи з точного діагнозу та рекомендацій лікаря. У даній статті ми опишемо, не які вправи робити при міжхребцевої грижі в домашніх умовах, побачити їх на фото.
 
Вправа 1 – Баланс.
Вихідне положення: упор на коліна і на долоні, коліна під кутом 90 градусів, руки прямі, дивитися вниз. На видиху підняти пряму ліву руку і праву ногу, утримувати положення 3-5 сек. Далі. На видиху підняти праву руку і ліву ногу, утримувати положення 3-5 сек. Повторювати 10-15 разів.
 
Вправа 2 – Кішка.
Вихідне положення: упор на коліна і долоні, коліна під кутом 90 градусів, руки прямі, спина рівна. На вдиху прогнути спину в поперековому відділі, дивитися вперед, руки та ноги не рухаються. На видиху округлити спину, голову опустити вниз. Повторювати 10-15 разів.
 
Вправа 3 – Рибка.
Вихідне положення: лежачи животом на підлозі, руки прямі перед собою, дивитися вниз. На видиху, не відриваючи таз, підняти праву ногу і ліву руку. Зробити вдих-видих. На видиху, не відриваючи таз, підняти ліву ногу і праву руку.
 
Вправа 4 - Поза дитини.
Початкове положення: встаньте на коліна на підлогу. З'єднайте великі пальці ніг разом і сядьте на п'яти. З видихом нахиліться вперед, між стегон, чоло покладіть на підлогу. Розширюючи область крижів, розташуйте живіт і стегна на внутрішній стороні ніг. Подовжуєте куприк на підлозі, в той час як хребет витягується до основи голови. Витягніть руки вперед за голову та упустите передні частини плечей до підлоги. Відчуйте, як розширюється область лопаток, розслабитеся, ця вправа є позою для відпочинку. Залишайтеся в ній від 30 секунд до декількох хвилин.
 
Операції на грижу хребта зазвичай виконуються тільки в тому випадку, якщо вправи фізіотерапевта і фармакологічне лікування не допомогли. Показанням до операції є виникнення сильного болю, яка не дозволяє пацієнту нормально функціонувати, а також парез, параліч і порушення чутливості. Його метою є збереження спинного мозку та усунення причин здавлювання нервових корінців. Необхідно також враховувати, що після операції місце операції стає ще більш ослабленим, тому необхідно провести реабілітацію як можна швидше в післяопераційному періоді, вправи після видалення міжхребцевої грижі призначаються і проводяться виключно під контролем реабілітолога, згідно з рекомендаціями лікаря.

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму