Як спати при протрузіях?

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 22.10.2019
Як спати при протрузії дисків з болем в хребті? Визначити відразу це не легке завдання, оскільки ми рухаємося всю ніч, навіть якщо засипаємо в одному положенні, яке здається відносно зручним, наприклад, на спині, ви можете раптово прокинутись від болю абсолютно в іншій позі. Розуміння того, що викликає цю біль у спині, звідки вона виникла і як її лікувати, допоможе вам визначити найкраще положення для сну. В першу чергу необхідно орієнтуватися на те який відділ хребта порушено, так як протрузія може утворюватися, як в шийному, грудному, так і в поперековому відділах.
Отже, читаємо уважно рекомендації і вибираємо позицію для сну. Ми сподіваємося, що дана стаття допоможе вам, нарешті, визначитися, як краще спати при протрузії та вибрати для себе оптимальне положення сну при болях у спині.
Матрац, подушки, ліжко
Багато джерела рекомендують починати з підбору матраца, подушки, ліжка і т. п. І в цьому звичайно є частка правди, але не варто відразу бігти в магазин і купувати собі найдорожче ортопедичне. Адже в першу чергу необхідно проаналізувати, розібратися, то на чому ви спите в даний момент і звернути увагу на симптоми, з якими ви прокидаєтеся вранці, в якому положенні ви засинаєте, в якому прокидаєтеся. При протрузіях і грижах рекомендуємо забезпечити себе матрацом середньої жорсткості, він дозволить зняти м'язову напругу і забезпечує правильне положення під час сну. А ось про ортопедичній подушці варто подбати, адже вона якраз є хорошим доповненням матраца і подбати про правильне положення верхнього відділу хребта. Ергономічна форма ортопедичної подушки підійде при даній проблемі, висота виробу підбирається в залежності від ширини плечей і у кожного виробника своя.
Пози сну
  • Положення сну на правому боці. Це основна рекомендація як правильно спати при шийної протрузії. Дана поза вважається оптимальною при багатьох захворюваннях. На подушці повинна знаходитися тільки голова і шия, плечі нижче рівня подушки, руки і ноги можна зігнути. Можна використовувати додаткову подушку уздовж всього тіла, такі подушки часто купують вагітні, така подушка створює додаткову опору і допомагає розвантажувати хребет (дивіться малюнок).
  • Положення сну на животі. Така поза протипоказана практично при всіх видах міжхребцевих гриж, в тому числі і протрузій. У цій позі збільшується навантаження на хребет, а не зручне розташування рук призводить до перенапруження задіяних м'язових груп. Якщо ви все таки спите на животі, то підняті руки повинні бути зігнуті в ліктях і знаходитися на одному рівні біля голови. Ні в якому разі не витягайте під подушку одну з рук, це призведе до больового синдрому в одній стороні від шиї (дивіться малюнок).
  • Положення сну на спині. Це поза допоможе визначитися як спати при протрузії поперекового відділу, адже дане положення розвантажить нижній відділ хребта, при цьому під гомілки необхідно покласти невелику подушечку. (дивіться малюнок).
  • Положення сну «Поза дитини». Це найкраща поза при всіх проблемах зі спиною. У ній можна спати при протрузії грудного відділу, так і при шийної, поперекової протрузії. Уявіть собі позу плоду в утробі матері, зігнути хребет і підтягнути коліна до голови, руки можна покласти у вільному положенні (дивіться малюнок).
Головне пам'ятати, позу, яка найбільш комфортна для вашого сну, ви можете підібрати виходячи з ваших відчуттів, те становище, яке приносить найменший дискомфорт, біль, то і підходить для вас найбільше.

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму