Ефективні вправи при лордозі

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 28.04.2020

​​​​​​​Надмірне викривлення хребта у шийному і поперековому відділі хребта може викликати біль у шиї, спині або біль, яка буде поширюватися вниз по ногах і обмежувати рух. Це так само може викликати м'язові спазми, розтягнення м'язів і зв'язок. У більшості випадків лікування зводиться до фізіотерапії, а медикаментозне лікування застосовується для зняття набряків або больового синдрому, хірургічне втручання проводиться рідко і тільки у складних випадках, наприклад, при зрощенні хребців. Отже, в першу чергу лордоз потребує комплексного лікування, масаж, корсет терапія, але все-таки велику роль відіграють лікувальні вправи для лікування лордозу. Тому в даній статті ми дамо рекомендації, які краще фізичні вправи при лордозі виконувати в домашніх умовах для підтримки гарного самопочуття і виправлення постави.
Спрямованість вправ повинна бути сформована відповідно до області в якій піддався хребет зміни. Якщо лордоз заподіює сильний біль і заважає повсякденному житті, вам знадобитися допомога кваліфікованого спеціаліста. Рекомендуємо звертатися в наш центр хребта «Актив-Центр» і займатися під контролем реабілітологів з фізичної реабілітації. Програми занять в нашому центрі ґрунтуються на трьох засадах: розминка, тренування гнучкості та сили, цільова силове тренування з допомогою спеціального ортопедичного тренажера. 
Нижче ми представимо комплекс вправ загального характеру для домашнього користування, основній спрямованості як профілактика наявних станів впливу лордозу. Вправи при випрямленому лордозі шиї особливо важливі, оскільки наслідки можуть призвести до часткового паралічу рук і плечового пояса. 

ШИЯ


При лордозі шийного відділу: шия згинається вниз, голова прямує вперед, плечі прагнучи за головою закриваються вперед. Як наслідок при надмірному шийному лордозі перенапружуються розгинальні м'язи шиї, з'являється напруга в задній частині, перенапружуються м'язи грудного відділу і стягує плечі. Комплекси спрямовані на кріпленні м'язів шиї та грудного відділу. Вправи при шийному лордозі у домашніх умовах ви можете побачити на відео, яке представлено нижче. ​​​​​​

ПОПЕРЕК


​​​​​​​Поперековий відділ хребта сильно зігнутий вперед, живіт випинає вперед. Відповідно м'язи нижньої частини спини та згиначі стегна перенапружені та знаходяться у високому тонусі. А інші м'язи живота, сідниць, м'язи задньої частини стегна занадто слабкі та розтягнуті, знаходяться в низькому тонусі. Через спазми можуть страждати нервові закінчення приводячи до сильних болів. 

Вправи від поперекового лордозу, 5 ефективних вправ.

 

  • Вправа 1 – Планка.

Для зміцнення м'язів тримайте положення 5-10 секунд, повторіть вправу 10 разів.Намагайтеся створити пряму лінію від голови до ніг.  З кожним разом від тренування до тренування поступово збільшуйте час в планці.

  • Вправа 2 - Розтягуємо згиначі стегна.

Займіть положення стоячи, руки на стегнах, зігнувшись в коліні робимо крок вперед правою ногою, ліва залишається прямий ззаду.  Натискайте правою ногою вперед, поки не відчуєте розтягування задньої поверхні ноги та напруга сідничного м'яза.  Відчувши напругу, зафіксуйте в такому положенні на 15 секунд.  Повторіть на кожну ногу 5-10 разів.

  •  Вправа 3 - Зміцнюємо м'язи кора.

 Лежачи на спині, коліна зігнуті, стопи на підлозі, руки вздовж тіла.  Підіймати таз вгору, плечі, голова, руки повинні залишатися на підлозі не проваджені.  У верхньому положенні затримуємося на 10 секунд і повільно опускаємо сідниці вниз.  Повторюємо 10-15 разів.

  •  Вправа 4 - Зміцнюємо м'язи преса.

 Лежачи на підлозі, ноги зігнуті в колінах, руки за головою, відриваємо голову і плечі від підлоги.  Вправа виконується за допомогою м'язів преса.  Підтягуватися повністю до колін, не потрібно.  Виконуйте 3 підходи по 10 разів, для ускладнення можна утримувати положення вгорі 2-3 секунди.

  •  Вправа 5 - Поза дитини.

 Сядьте на підлогу, розсуньте коліна на ширину стегон, витягніть руки та опустіться на підлогу, розслабтеся.  У даній позі ви не повинні відчувати ніякого дискомфорту.  Затримайтеся в цій позі близько трьох хвилин.

​​​​​​​
 Дані комплекси вправ не замінюють повного лікування, більше вправ ви знайдете на нашому каналі youtube, підписуйтесь, займайтеся з нами та приходьте на заняття в «Актив Центр»!

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму